Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusos a gépem. Trójai. A...

Vírusos a gépem. Trójai. A NOD32 karanténba rakta elvileg, most mi a teendő?

Figyelt kérdés
Elvileg karanténban van,de az oldalon sokszor olvastam,hogy ilyenkor jobb újrarakni a Windows-t.Csak annyi a bajom,hogy egy ideje nem nyílik k a CD meghajtóm,és a fontosabb dolgaimat,fotóimat szeretném kiírni,de hát így nem tudom.Sajnos pendrive-ra nem fér fel minden.Szerintetek mit csináljak?Vagy nem is kell újrarakni?Elég lassú is mostanában...3,5 éve volt újratelepítve.
2010. jan. 24. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
mentsd el amire szükséged van, egy másik meghajtóra, partícióra és Formázd a C:// (lassú formattálás) majd telepítsd újra a Windows-t
2010. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

röviden elmagyaráznád nekem,hogyan kell?

nem igazán vagyok jó ebben...:(

köszi a gyors választ!

2010. jan. 24. 15:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell újrarakni.

Karéntéba tette és ott már nem tud csinálni semmit.

2010. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha a C:// mellet nincs másik partíció, (D://, vagy más betűjelű) akkor kérj meg egy ismerőst, aki jobban otthon van a témában, hogy ossza meg a C://-t.

Majd ezután másoljátok át a megtartani kívánt dokumentumokat, fájlokat az új meghajtóra, és ezután már nyugodtan formázhatod (a Windows újra telepítésnél, úgy is rákérdez)... majd telepítheted.

Így az átmentett anyag nem veszik el, meglesz az újra telepítés után is.)

2010. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mondjuk, telepítő CD nélkül, (mivel nem működik a CD lejátszód) nem lesz egyszerű az újra telepítés sem!

először a CD lejátszót kell, működő képes állapotba hozni!

2010. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

elvileg két meghajtóm van:C és D - akkor ez rendben van.és melyikre kell átmásolnom a dolgaimat,hogy megmaradjon? /C:Win_XP_Pro , D:Adatok/

és a CD-meghajtóval mit csináljak?"házilag" valami, vagy szerviz?

2010. jan. 24. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Lenne még egy megoldás: adatkábellel át kellene menteni az adatokat egy külső winchesterre. Aztán kicserélni a CD-meghajtót CD-DVD író-olvasóra (Neroval) és újratelepítés.
2010. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, lemaradt: ezt az egészet a legjobb szervízre bízni. Ha kész az újratelepítés, akkor vissza lehet másolni a saját adataitdat a D-re. És mindenképpen szerezz be komoly komplex tűzfal, vírus- kémprogramírtót (pl. Kaspersky IS, Eset Smart Security stb.). Megéri, kerül amibe kerül.
2010. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ha meg akarom védeni az adataimat az elvesztéstől újratelepítés után,akkor melyik meghajtóra pakoljam őket?C vagy D?és csak simán "húzzam át" őket?

légyszi segítsetek mert szem már nem sokáig húzza a gép...:(

2010. jan. 25. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!