Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tényleg vírust talált a...

Tényleg vírust talált a mobilom, vagy ez csak egy vírusos (esetleg kamu) oldal?

Figyelt kérdés

"Egy weboldal, amit ma látogattál meg, megfertőzte a SonyEricsson Xperia X10 egy vírussal. Egy teljes rendszerellenőrzés szükséges most, hogy megtaláljuk és eltávolítsuk a kártékony fájlokat vagy applikációkat a készülékedről."


Ez az oldal jött be: [link] uid=433640210


Ez az egy opció van: "Átvizsgálás most". De hiába nyomom meg, nem reagál semmit a mobilom.


Ha tényleg bejött a vírus a mobilomra, hogy tudom kiirtani azt?


2014. nov. 2. 23:50
 1/6 A kérdező kommentje:
A helyes link: [link]
2014. nov. 2. 23:51
 2/6 anonim ***** válasza:

A mobilod alapvetően nem fog vírust találni, mert nincs benne ilyen funkció. Ha telepítettél valamilyen víruskergetőt rá, akkor az fog szólni, nem weboldalakat fog mutogatni.


Ha nem telepítettél, akkor itt az ideje.


Az ilyen oldalakat pedig rohadtul nem kéne ide belinkelni, akár kártékony, akár csak valami hirdetés.

2014. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kamu, ne nyomj rá a reklámra, mert pont ott van a káros alkalmazás.
2014. nov. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad rányomni arra amit felajánl! Akkor kerül a kártékony alkalmazás a telefonodra! Ilyenkor simán vissza nyíllal bezárhatod. Ezek csak reklámok, amik rád akarnak erőltetni felesleges, de inkább ártalmas programokat. (nekem is szokott ilyen ablakokat dobálni, de nem szabad bedőlni nekik) Telepítsed a CM Security-t! AV-Test-en 1. helyen végzett, van valós idejű védelme, Web védelme is van, gyors, és ingyenes. Innen töltheted le:

[link]

2014. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
úúú pont most volt egy ilyen nekem is a telómon! majdnem ugyanezt az üzentet kaptam meg csak egy kicsit más szóhasználattal, 2szer is. persze nem bíztam benne, ezért inkább a vissza gombra mentem. aztán egy néhány perc múlva mit veszek észre? hogy ennek ellenére is megnyitott nekem külön lapra valamit, ahonnan gondolom pont hogy a vírust akarta a telefonomra tölteni, hát rögtön bezártam, és indítottam egy vírusírtást az AVG-vel, de szerencsére nem észlelt semmit! :D
2014. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindannyiótoknak a választ, sokat segítettetek! Ment is a zöld kéz! :)
2014. nov. 17. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!