Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az egyik ismerősöm gépe...

Az egyik ismerősöm gépe megfertőződött, és most állandóan vírusos E-Mailekkel bombáz. Hogyan lehetne kiíratni a vírust a gépről?

Figyelt kérdés

Annyit már megtettünk, hogy az Avast Free-t lecseréltük Eset Smart Security-ra, indítottunk egy víruskeresést, talált 3 vírust, kiírtottuk őket, de még mindig kapom a leveleket. A dolgot nehezíti, hogy a leveleket a GMail-on keresztül küldi...

Egyébként olyan leveleket küld, ami nem létező közösségi oldalakról szól, baráti felkéréseket és "az ismerőseid nem látják a profilképedet" típusú levelet kapok. Egyszer rákattintottam az egyik levelére, de én megúsztam, mert én régebb óta használom az Eset Smart Security-t.


2014. nov. 9. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyorsan keress viruskergető progikat a neten (Van rengeteg ingyenes is.)

.

Miből gondolod, hogy a kéretlen leveleket (spam) virus okozza?

2014. nov. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazándiból csak tipp volt... A levelek az ő nevében jönnek, ő a feladó. A legutóbbi levelét pedig akkor kaptam, amikor be sem volt kapcsolva a gépe.
2014. nov. 9. 08:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Malwarebytes ingyenes verziója leszedi az összes kártevőt, ilyenkor érdemes lefuttatni csökkentett módban.


Az emaileket valószínűleg nem vírus küldi, hanem ellopták a jelszavát. Tehát változtasson jelszót mindenhol (főleg ebank, paypal...), ahova az utóbbi időben (évek óta is rejtőzhet a gépén a kém) bejelentkezett.

2014. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gondolom, kikerült a postafiók jelszava. azt mindenképp változtassátok meg, és ne nyitogads az ilyen leveleket, jobban jársz:)
2014. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!