Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Webkamera led akkor is világít...

Webkamera led akkor is világít, ha nincs bekapcsolva a webkamera?

Figyelt kérdés

Nem igazán értek a gépekhez, de észrevettem, hogy ma a laptop webkamerája melletti led világított, de elvileg nem volt bekapcsolva (mármint a kamera nem, a laptop az működött). Szoktam gyakran Skypeolni kamerával, a laptopot pedig sokszor csak sleep üzemmódban hagyom, nem mindig kapcsolom ki teljesen. Azóta már újraindítottam, Skypeoltam, de annak befejeztével a led kikapcsolt, ahogy szokott. Mitől lehetett akkor korábban?

Köszi előre is!


2014. nov. 17. 16:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah, és eszembe jutott, hogy tegnap pont Skype beszélgetés közben merült le a laptopom. Ez befolyásolhatta?
2014. nov. 17. 17:48
 2/6 anonim ***** válasza:

nem. az esetek 99,9% -ban nem világít. Ennek pont az a lényege, hogy akkor világítson, ha aktiv.

Tölts vírusirtót.

2014. nov. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Avast-ot használok, le is futtattam egy teljes scannelést, de semmit nem talált.
2014. nov. 18. 07:59
 4/6 anonim ***** válasza:
A Malwarebytes free-t próbáld meg, az Avast is nagyon jó de vírusirtásra nagyon gyenge. A Telepítés végén ne engedélyezd a fizetős próbaverziót, állítsd be a magyar nyelvet és hogy PUP-ot, Tömörítményt + Rootkit-et is keressen! És mehet a teljes rendszervizsgálat.
2014. nov. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Akkor ezek szerint ha vírus volt az oka, akkor számíthatok arra, hogy a netre is felkerült, amit a webkamera "látott"?
2014. nov. 18. 17:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha vírus okozta akkor a készítője HA csinált képeket, akkor azokkal bármit megtehet.
2014. nov. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!