Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Router wi-fi biztonság? Egy...

Router wi-fi biztonság? Egy pár hónapja vettem egy wifi routert Le van jelszavazva van olyan hogy feltörik a wifi jelszavamat és nézik hálózaton keresztül oldalakat nézek pl. legyen az facebook Vagy akármi?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha le van jelszavazva akkor nem, ilyen nincs. A jelszó való arra, hogy csak te tudj csatlakozni.
2014. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mégis egy személy megcsinálta ezt feltörte a jelszavamat otthonról. És tudta nézni a gépén keresztül hogy én mit csinálok Neten
2014. dec. 28. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A wifi jelszónak semmi köze nincs ahhoz, hogy más távolról (a wifi hatósugarán kívül) mit ügyködik, mivel ez csak a párszor tíz méteren belül elérhető wifidet korlátozza le.

Az illető vagy hazudott vagy máshogy jutott be vagy nálad is járt és valóban felnyomta a wifidet, de ez a legvalószínűtlenebb forgatókönyv.

G.

2014. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Régebben még volt olyan hogy én léptem fel az ő wifiéreLáthatta például a facebookomat Vagy amit nézek?
2014. dec. 28. 12:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik.Amiért valaki csatlakozik a wifidre attól még a te adatforgalmadhoz igen kevés köze van.Főleg nem Pistikének.Ha valaki távoli kapcsolattal a gépedben kotorászik az nem a wifid számlájára kell írni.
2014. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt hálózatra, vagy a jelszó ismeretében tudsz belépni, de az ő facebookját még attól nem tudod nézni, mert azt külön jelsző védi. Ahhoz még külön törni kell a gépet és minimum egy keyloggert rátenni.
2014. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az öve nyílt hálózat fel csatlakoztam rá nem egyszer. Az ő gépén keresztül elvileg láthatja hogy miket csináltam vagy nem? Bocsi srácok picit hülyén fogalmaztam meg az előbb..
2014. dec. 28. 12:52
 8/11 anonim ***** válasza:

A FaceBookot nem láthatta, mert az titkosított kapcsolaton megy.

Valószínűbb a keylogger.

G.

2014. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Keylogger az mi??
2014. dec. 28. 13:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem választottál jó jelszót akkor esetleg feltörhették azt. Ettől kezdve minden http protokollon keresztül menő weboldalt az illető tud nézegetni. Az ilyen protokolokon keresztül menő jelszót is le tudja lopni.

Azt ,hogy egy weboldal milyen protokollon keresztül megy úgy tudod megnézni, hogy a címsorban nem látsz https:// kezdetű címet.Ha http:// kezdetű, vagy sima www. kezdetű címet látsz akkor az ilyen. A facebook hogy megnyugtassalak nem ilyen.

Az ilyen weboldalakat- hacsak nem tört be gépedbe és nem telepített keyloggert( hogy válaszoljak is kérdésedre ez egy olyan program ami minden billentyűleütést lement egy fájlba, és azt akár fel is töltheti a támadó gépére vagy egy szerverre vagy e-mailben el is küldheti), vagy nem telepített tanúsítványt és hamisított meg dns tábla bejegyzést- nem tudja olvasni, efelől nyugodt lehetsz. A böngészők minden esetben figyelnek erre, megfelelő tűzfal és vírusírtó mellett ilyet nem tud telepíteni( pontosabban tudhatna de nem hinném ilyen pro lenne az "ismerősöd")

2014. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!