Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezik olyan kémprogram, ami...

Létezik olyan kémprogram, ami azt jelzi, hogy a gép mikor kapcsol be és ki?

Figyelt kérdés
Hallottam már ilyenfajta programról de az istennek se tudom megtalálni...Programneveket és linkeket is kérnék! :) Köszönöm.

2015. jan. 2. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez kémprogram, elég ha elindítod az Eseménynaplót, ott van benne (sőt még sokkal több is).
2015. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 coopper ***** válasza:

Szia.


Program neve : ping.exe

Link : c:\Windows\System32\


Ha kiadod a ping parancsort egy IP cimmel, akkor abból el tudod dönteni, hogy az elérni kivánt gép elérhető-e (tehát, hogy be van-e kapcsolva).


Pl. ping 192.168.1.102


Sok sikert.

Üdv.

2015. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: Az eseménynaplóban pontosan hol??

2-es válaszoló: Elindítom a ping.ece-t és ezt hozza ki egy tized másodpercre se: [link] (éppen sikerült leprintscreenel-ni.

Előre és köszi a válaszotokat! (ment a plusz)

2015. jan. 2. 16:06
 4/15 coopper ***** válasza:

Szia.


Inditsd egy parancssort : cmd.


Aztán abba ird be amit szeretnél mivel ez a ping parancs "dos"-os program.


És a kép amit linkeltél az a ping parancs helpje mivel paraméter nélkül inditottad, kiirta, hogy mi mit csinál.


Paraméterként meg kell adni a célszámitőgép IP cimét vagy nevét (jelen esetben annak a számitógépnek az IP cimét amire kiváncsi vagy, hogy be van-e kapcsolva).


Példa :


ping.exe 192.168.1.100

vagy

ping.exe www.google.com


Ha csak igy simán használod akkor 4-szer fog próbálkozni és a végén kiirja a statisztikát, abból eldöntheted, hogy a gép elérhető-e vagy nem, statisztika :


Csomagok: küldött = 4, fogadott = 4, elveszett = 0


Ha az elveszett csomagok vannak nagyobb számban esetleg ott van a 4, akkor a célszámitógép jelenleg nem elérhető.


Sok sikert.

Üdv.

2015. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Megcsináltam amit mondtál és ezt kaptam:

[link]

Bocsi, de az ip-címemet kifestettem...:D

2015. jan. 2. 17:14
 6/15 El_ristas ***** válasza:

Ugyan mi a jofenenek a vegere .exe? kiterjesztes nelul is elindul mert a vinfos sys32 es mappajaban van...

2. ehez tudnia kene a celgep allandoan valtozo ip-cimet (mar ha nem statikus. sok sikert az allandoa levadaszasahoz).

2015. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És te 5. válaszoló tudnál segíteni?
2015. jan. 2. 17:17
 8/15 El_ristas ***** válasza:
Linax alatt tudnek segiteni, de neked vinfosod van, szoval itt nem. Nem ismerek vindooz ala ilyesmit. Ez persze nem jelenti azt hogy nincs.
2015. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 coopper ***** válasza:

Igen.


Kérdező : Az a gép amit pingeltél működik, tehát elérhető, ami azt jelenti, hogy be is van kapcsolva.


#6-os : Igen igazad van, de ha megnézed a #4-es hozzászólást akkor láthatod, hogy, megy az www nevekkel is, illetve én arra gondoltam, hogy otthoni hálózaton szeretné megnézni, hogy pl. az öccse, gépe be van-e még kapcsolva (és hogy be tud lépni a routerbe és ott megtudja nézni a DHCP által kiosztott IP cimeket, tehát nem kell vadászgatni az IP cimet)


Üdv.

2015. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi hogy segítettél! Ment a plusz az összesre..Egyébként, hogyha már ebben a témában vagyunk, azt hol lehet megnézni, hogy RÉGEBBEN mikor volt be-és kikapcsolva?
2015. jan. 2. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!