Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Trojan Killer program mire...

Trojan Killer program mire való? Milyennek találjátok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
trójaira vadászik, de inkább malwarebytes
2015. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Csak azért kérdeztem, mert ez olyan trójait is talált a PC-n (sajnos registriben is), amit a Malwarebytes vagy Spybot nem. Egyébként NOD32-m fut.

A Trojan Killer free nem törli a gépről, azt írja vegyem meg. Megéri 1 évre megvenni?

2015. jan. 6. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:
nem ismerem annyira, hogy mondanám, vedd meg, megéri. Rajtad áll.
2015. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Addig nehogy megvedd, még ezeket meg nem csinálod:


1.: A telepített programok közül töröld a feleslegeseket, pl toolboxok stb. Ne ész nélkül, csak amiben biztos vagy. Javaslom dátum szerint sorba rakni és valahol a frissek között tutira lesz egy szemét is. Erre a sima win alkalmazás is jó (programok telepítése/törlése menü vezérlőpultban), de inkább pl ccleaner.

/Ccleanerrel (ingyenes) a regisztációs adatbázis hibáit akkor már javítsd/

2.: Naprakész Malwarebytes és Spyboot teljes (Mély) keresés minden meghajtóra, nem csak a rendszerére.

3.: Az aktív vírusírtóddal /Nod32/ bootoláskori víruskeresés. Ha továbbra sem találnak semmit, akkor kezdhetsz megnyugodni.

4.: A Trojan Killer által azonosított file nevére keress rá a számítógépen, hogy melyik mappádban van, és az a mappa melyik programhoz tartozik. A fájlra és a programra (ha nem ismerős) keress rá a neten, hogy mi az.

5.: Próbáld meg a fájlt áthelyezni (nem másolni) egy másik mappába, de jegyezd meg hova. Ha ezt követően pár perc használat után nem fagy le a géped, akkor nem a rendszerhez tartozik a fájl.

6.: Csinálj egy rendszervisszaállítási pontot (de inkább egy biztonsági mentést is a rendszerről) és utána töröld ki a fájlt magad.


Most megint futtatsd a TK-t, és ha ez után is talál valamit, akkor eldönöd, hogy megveszed-e vagy sem, de szerintem ezek úgy működnek, hogy valamit mindig kiír neked, hogy vírusos a géped, csak, hogy vedd meg, aztán látványosan letöröl egy olyan trójainak kikiáltot fájlt, ami amúgy nem az. Pontosan így működnek a mellékágon települő rendszeroptimalizáló alkalmazások is, amik rögtön 30 módszert tudnak a windowsod optimalizálására, de persze nem végzik el a beállítást a vásárlásig, aztán rájössz hogy kb egy plugint letilt a gyorsabb böngészéshez...


És a LEGFONTOSABB: Mielőtt bármibe fogsz, a fondos adataidat azonnal mentsd le, mert természetesen sosem lehet tudni. :)

2015. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Sajnos eddig nem volt időm legalább fél napot szánni a az összes műveletre (ezért nem válaszoltam). Bocsi. 1-3 p-ban leírtattak meg voltam korábban is. Remélem hamarosan a végére érek.
2015. jan. 25. 22:58
 6/6 A kérdező kommentje:
A toolbaroakt Tooolbar Terminatorral szedtem. Csak ajánlani tudom!
2015. jan. 25. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!