Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy egy biztonsági kamerának van-e beépített mikrofonja?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen kamerákat szereltek fel. Biztonsági okokból ez még rendben is lenne, de a főnökeim beszélgetései alapján úgy vélem, hallják is a történéseket, nem csak látják. Undorítónak tartom, hogy annyira nincs már senkinek bizalma senkiben, hogy hobbiszinten lehallgatják az egész napját. Nem vagyok benne biztos, hogy a kamerán jutott át az info a főnöknek, de abban biztos vagyok hogy a videó alapján nem következtethette ki a történéseket. Jó lenne tudni, mennyire vagyunk bepoloskázva, mert innentől kezdve a magánbeszélgetéseimben is meg kell válogatnom a szavaimat, ami elég szomorú, főleg úgy, hogy napi 12 órát dolgozok, így sajnos kénytelen kelletlen fel kell vennem néha a telefonomat...
2015. jan. 12. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elején a lencse körül valahol egy pici lyuk, vagy rácsozat.

Általában ezek mögött lapul a mikrofon.


A helyedben szétnéznék az asztalom környékén "mennyire vagyunk bepoloskázva", de szigorúan rendrakásnak álcázva. (irattartók belseje, alja; billentyűzet alja; monitor; ritkán mozgatott eszközök alja, belseje; asztalfiókok, az asztal alja)


Azért ez ritka nagy ***** a főnökség részéről...

Nem is értesítettek, csak egyszerűen fel lettek szerelve?

2015. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudtuk, hogy lesz, és még örültünk is neki, mert három helyiségből áll a munkahely, és korábban volt rá példa, hogy a külső helyisége betérő "vendégek" elloptak dolgokat. Sokszor előfordul, hogy a munka jellegéből fakadóan a belső helyiségben kell tartózkodnom akár 10 percet is, így sajnos nem tudom a kintit felügyelni. Ez még így rendben is van, de a belső szervizhelyiség bekamerázásának ebben a kontextusban nem látom értelmét... mert ott is van egy. Nem tudom megnézni közelről, mert a plafonon van mindegyik és több mint 3 méter a belmagasság. Kis félgömb gombóc mind a 3 felszerelt masina.


Egyik nap bejöttek és kérdeztek valamiről, ami előtte nap történt. Elmeséltem miért volt úgy, ahogy. Igazából nem engem akartak ezzel cseszegetni, mert nem én hibáztam, hanem a belső helyiségben dolgozók egyike kavart valamit. El tudom azt is képzelni, hogy valamelyik másik köpte be az illetőt és azért lett rákérdezve. De a főnök órára pontosan tudta, mikor történt, így rendült meg a bizalmam ebben az egész kamerarendszerben. Telefonról tudják nézni, mikor mi történik.

Közben el is bizonytalanodtam, mert feltett egy olyan kérdést is, amire borzasztó könnyen megkapná a választ ha megnézné a kérdésre vonatkozó időtartamban rögzített videókat. Valamint én is mondtam olyan dolgokat, amikre rácsodálkoztak, pedig ha lehallgatnak, akkor azt is hallaniuk kellett volna. Lehet, tényleg csak a munkatárstól tudják az infot és visszanézték azt az időszakot, de szeretnék valahogy utánajárni ennek, mert néha folytatok olyan beszélgetéseket, amikhez aztán tényleg senkinek semmi köze..


Korrekt egyébként a dolog, nem hőbörgök a kamera ellen, csak jó lenne tudni, mennyire vagyok korlátozva a szabadságomban. Meg persze ilyenkor egyből átfut az agyamon, hogy a telepítés óta volt-e bármilyen olyan párbeszédem, amit nekik nem kellett volna hallaniuk...

2015. jan. 12. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok


"Lehet, tényleg csak a munkatárstól tudják az infot és visszanézték azt az időszakot" - lehet, tényleg erről van szó


"néha folytatok olyan beszélgetéseket, amikhez aztán tényleg senkinek semmi köze" - ezeket akkor nem ott kéne...


nem tudok többet mondani...

legalább a márkát jó lenne tudni, aztán rákeresni a neten és kép alapján beazonosítani, és ekkor lehet majd tudni, van-e mikrofon...

2015. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, megnézem majd. Gondolom a beltéri egység ami közvetíti a jelet, azonos márka a kamerával. Abból majd tudni fogom. Valóban felkészületlenül írtam a kérdést, de egész éjjel foglalkoztatott a dolog. Leginkább az érdekelt, hogy a kamera belsejében van-e a mikrofon, vagy egy attól független helyen. Sajnos a napi 12 óra / 5 nap megköveteli a telefonbeszélgetések ottani lebonyolítását :( legfeljebb kimegyek az üzletből, de sokszor erre nincs idő, így headsettel a fülemben szoktam beszélni azokkal akikkel muszáj ilyenkor.
2015. jan. 12. 12:16
 5/5 T/Z ***** válasza:

Ezekben általában nincs mikrofon.


Azt pedig jogszabályi kötelezettség írja elő, h az alkalmazottat tájékoztatni kell róla, h a munkaterületén biztonsági kamerák vannak elhelyezve. Ha hangot is rögzítenek, arról is kell tájékoztatni a dolgozót.


Szerintem azért nem mondták, mert hangot nem rögzít.

2015. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!