Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Megbízható 2-3db-os IP kamera...

Megbízható 2-3db-os IP kamera rendszert mennyiből lehetne kihozni?

Figyelt kérdés

Arra lenne szükségem, hogy három kamera, ami akár 0 fényerőnél is képes használható képet rögzíteni mondjuk legalább két- három hetet. Könnyen kikapcsolható legyen, (úgyértem, ha itthon vagyunk, ne rögzítsen)lehetőleg vezeték nélküli kivitelben, bár ha nagyon arról van szó, lehet vezetékes is. legyen mobilos alkalmazás hozzá, nem feltétel a magyar nyelv, angol, német jöhet. Ha rejtett, annál jobb. :) Jó volna, valami "szereld magad"opciós csomag.

Ha tudtok konkrét terméket ajánlani, vagy Debreceni megbízható céget, akiket érdemes ez ügyben felkeresni, azt nagyon megköszönném.


Köszi előre is a segítségeteket, üdv,

Pisti



2015. jan. 17. 00:43
 1/2 P.O.C. ***** válasza:
100%

A Wi-Fi -s IP kamerák nagyon húzósak árban. Meg az áramot ígyis-úgyis el kell juttatni oda, ami megint csak vezetékezéssel jár. Szóval szinte tök mindegy, hogy a vezetéken csak áram vagy áram+adat is megy. Esetleg akkor van értelme Wi-Fi -s kamerának, ha más-más épületben van a rögzítő és kamera.

Vezetékes IP kamerát, ha nem kell tűéles felbontás 1 Mp -eset már lehet venni 20 eFt környékén darabkát. A 2 Mp -es olyan 30 -at kóstál. Efölött meg a csillagos ég.

Ha NVR -t (vagyis hálózati rögzítő egységet) is akarsz az is van 30 eFt -tól egészen a csillagos égig (persze a merevlemez nem tartozék). Az ár attól függ hogy hány darab kamerát és abból milyen felbontásút támogat egyszerre. Rögzíthetsz számítógépre is, ha tudsz szerezni hozzá szoftvert. De ehhez nem piskóta hardver kell, és nem is valami gazdaságos fogyasztásilag.

A tápellátás ami még lényeges és érdemes megemlíteni. Vehetsz ugyanis kamaránként 1-2 ezer forintos kameratápot, ha a kamara közelében van konnektor, ahol az be tudod dugni. De a tápellátást lehet UTP adat kábelen keresztül megoldani, ilyenkor egyszerre jön adat és a táp a rögzítőtől, ezt POE (vagyis Power Over Ethernet -nek hívják), picit megdrágítja de szerintem megéri.

Eddig összesen 3 db IP kamera rendszert csináltam (mert mindig a jóval olcsóbb analógot kellett telepítenem), ami IP -s volt tőlük rendeltem: [link]

Elég jó ár/érték arányuk van. És nagyon segítő készek.


Még annyi, hogy köteles vagy kirakni a kamerával megfigyelt terület táblát a bejáratokhoz, mert másképp egy esetleges eseménynél a bíróság nem fogja elfogadni bizonyítékként a felvételt.

2015. jan. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Igazán hasznos volt.

Sok újat mondtál, pl a matricáról sem tudtam, hogy ki kell legyen ragasztva. Ez annyira nem jó hír, mert ez egyúttal fel is hívja a figyelmet a lakásra.

A mozgásérzékelőbe rejtett kamera jónak tűnik, igaz, ez analóg, és nem is POE rendszerű. De már legaláb tudom, mit keressek. :)


még egyszer köszi, ment a zöld kéz. :)

2015. jan. 18. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!