Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Online vásárlás biztonsága?

Megadeth18 kérdése:

Online vásárlás biztonsága?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha nincs internet security a gépen, csak ingyenes avg vírusírtó, akkor mennyi az esélye, hogy le tudják nézni online vásárlásnál a bankszámlámat, és arról pénzt el tudjanak lopni, vagy vásárolni tudjanak vele interneten?

2015. jan. 22. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha meg kell adnod a bánkártyád biztonsági kódját akkor NE vásárolj
2015. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, ezt mi alapján mondod, illetve, miért ne vásároljak, ha meg kell adni a biztonsági kódot? Vásároltam már így, nem történt probléma. A kérdésem az volt, hogy mennyi az esélye, hogy le tudják más hackerek követni az információt, ha nincs internet security adatvédelmi programom. Ezzel a válaszoddal nem jutottam előrébb.
2015. jan. 22. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia !


Engem egyszer enyhén szólva átb*sztak online vásárlásnál.

Szerencsére nem lett belőle baj, de lehetett volna. A kedves vásárló visszaküldette a pénzét olyan indokkal, hogy nem adtam oda neki a rendelt tárgyat. Ez elég volt ahhoz, hogy ingyen hozzájutott a termékemhez és a pénzt meg szépen visszaszerezte. Hiába van internet securityd, ha ilyen átverésbe esel mint én.

2015. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válasz tökéletes, csak rövid.


Ne add meg!!!

Ha bárhol bárkinek megadtad, akkor tiltsd le, vagy változtasd meg!

Normális oldalon nem kell megadni.

Ilyen nincs, hogy ők döntik el, mennyivel húznak le.

Vásárolsz, és átutalsz a bankszámlaszámukra. Aztán várod a cuccot. a másik, ha itthon vásárolsz, akkor meg utánvét, ingyen posta.. általában már kisposta 10.000 felett, nagyposta 50.000 felett, ingyen van.


Létezik olyan ahol meg kell adni, meg olyan is számtalan esetben, hogy lehúzták a vevőt annyival, amennyit a vevő nem akart adni.

Erre találták ki az olyan virtuális kártyákat, amire mindig felteszel aktuálisan annyit, amennyi nem fáj.

2015. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszoljatok basszus! Nem azt kérdeztem, hogy megadjam-e a számokat, hanem hogy ha nincs Internet security a gépen, akkor hackerek le tudják-e nézni az adataimat! Elsősorban informatikus kollégák válaszait várom, nem szakácsokét, akik megmondják, hogyan vásároljak, és milyen adatokat adjak meg. Köszönöm.
2015. febr. 15. 22:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem az érdekel, hogy akinél veszek valamit átver-e, hanem hogy a KÜLSŐ támadók nyomon tudják-e követni, hogy mit csinálok az interneten, és tudnak-e adatot(bankszámlaszám, stb) lopni tőlem.
2015. febr. 15. 22:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi köze ehhez az internet security-nek.

Ha nincs fent semmi, de nem töltesz le és nyitogatsz mindent amit kapsz, akkor kisebb esély van a géped feltörésére, mintha tele rakod mindenféle túlértékelt vackokkal, és minden kinyitogatsz amit kapsz a neten.


Válasz: Igen, fel lehet törni a géped, és le lehet másolni az adataidat róla. Te lennél az egyik megtámadott a több mint 2 milliárd támadható emberből.

2015. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most olvastam el mégjobban a kérdésed.


Nincs különbség a két (nem minősíteném) vírusketyere között.

Attól, hogy valami fizetős, attól még nem feltétlenül jobb.

Kérdezd a comodo, SPYBOT alkotóit!

2015. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Pici esély, majdnem nulla. Internetkártya a jó megoldás, annyival töltöd fel amennyit költenél és nincs gebasz.
2015. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!