Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A router admin-admin belépési...

A router admin-admin belépési kódját meg lehet változtatni?

Figyelt kérdés
TL-WR841N routerem van. Egyáltalán van értelme, hogy a belépési kódot megváltoztassuk?

2015. febr. 5. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs levédve tehát wifi jelszó nincs akkor igen mert más átírhatja a beálításokat.
2015. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
#1 én még nem találkoztam olyan routerrel, amin külön engedélyezés nélkül csak úgy el lehetett volna jutni wifiről az admin panelig (tp-link,linksys,cisco,zte-nél legalábbis).
2015. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

-mi a szomszéd routerjáról is netezünk,azt hogy ne tudja ezt megakadályozni,átírtuk az ő rutiján az admin-admin-t,

-így most már őmaga sem tud belépni a saját rutijába,csak ha leresetelné,de ahhoz megint homály az öreg ,

2015. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

System Tools --> Password


Hogy van-e értelme?

Ahhoz, hogy az admin felületet elérje valaki először is a Wi-Fi kódot kellene tudnia, hiszen ha nem fér hozzá a hálózathoz, akkor az admin felülethez sem.


Szóval a WebGUI jelszó megváltoztatásának akkor van értelme, ha olyan emberek használják a hálózatodat, akik ismerik a Wi-Fi kódodat, de nem bízol meg bennük. Vagy akkor ha nyitva hagyod a Wi-Fi -t szándékosan, bár ez nem ajánlott! Még itt olvastam hogy valaki kib.@.aszásból azzal szórakozott, hogy a le nem védett TP-Link -ekre DD-WRT firmware -t telepített. :D


Kívülről a neten keresztül megint csak nem férhetnek hozzá, mert ezt a TP-Link -be külön engedélyezni kell (Remote Management). Esetleg ha képes az illető más úton hozzáférni a Windowshoz és onnan a webes felülethez.


A TP-Linkbe azt is be lehet állítani, hogy milyen MAC című hálózati kártyával rendelkező gépről férhetsz hozzá a WebGUI -hoz (Security --> Local Management). Ez szerintem van olyan jó, mint a jelszóváltoztatás, mert akkor nem áll fent a veszély, hogy elfelejted a jelszót.

Bár mondjuk ez meg akkor kellemetlen, ha az a hálókari elszáll. :D

2015. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!