Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Betörtek a gépemre?

Betörtek a gépemre?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, milyen módon lehet TUTI BIZTOSAN kideríteni, hogy valaki nem járkál-e időnként a gépemen, vagy keyloggerrel naplóz-e, tehát, hogy bármi módon betörtek-e. A témában sajnos szinte teljesen járatlan vagyok. Netstat vagy hasonló programmal kideríthető? És ha igen, hogy használjam, mit kell nézni stb.?


Az olyan válaszokat kérném mellőzni, mint az "úgyse törtek be, mert nehéz", meg "úgyse törtek be, mert miért érdekelnél te másokat annyira". Ha nem gondolnám komolyan a kérdést, nem tettem volna fel.


A segítséget előre is köszönöm!



2015. febr. 7. 12:50
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elfelejtettem leírni, hogy Win7-ről van szó.


Most elindítottam a netstat nevű programot, és egy csomó ilyet listázott ki, hogy bud02s21-in-f2:http, muc03s08-in-f5 stb. Ez normális?

2015. febr. 7. 12:54
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
keyloggerrel minden személyes adataidat megtudja nézni az illető . el tudja lopni pl a steam játékaidat stb.
2015. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha feltenném mondjuk a Comodo tűzfalat (alap Win7-eset használom, de azt mondják, nem az igazi), akkor az jelezne minden kommunikációt kifelé/befelé? Vagy ehhez be kell állítani valamit? Szóval, tisztázhatnám így, hogy betörtek-e a gépemre, vagy sem?
2015. febr. 7. 13:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hirtelen ezt találtam:

[link]

Ezt is találtam, hátha segíteni fog:

[link]

2015. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Erős védelem kellene a gépedre.

2. Futtass le online scannert, pl. ezt:

[link]

2015. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az Esetnél tudom: tanuló móddal kell kezdeni a tűzfal beállítását, aztán interaktív, amikor rákérdez, mit engedhet ki a netre. Végül jöhet az automatikus szűrés. Talán a Comodoé is így működik.
2015. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem csak kétféle mód van: interaktív és automatikus. Angol nyelvű Esetet használok, de nincs olyan, hogy tanuló mód.
2015. febr. 9. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Cseréld le a valódi, magyarra!

[link]

2015. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Angolt akarok használni, de ez miért probléma? Nekik nem jár a tanuló mód?


Egyébként mit jelent egyáltalán a tanuló mód?

2015. febr. 11. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!