Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vettem egy NAS szervert, és...

Vettem egy NAS szervert, és gond van több felhasználó kezelésével. Miért?

Figyelt kérdés

Tehát megvan a NAS, több, jelszóval védett mappa létrehozva. A gondom az, hogy ha az egyikbe belépek az ahhoz tartozó user/pass-al, akkor utána semelyik másikba sem enged be, hiába írom be az ahhoz tartozó user/pass-t. Ha a gépet újraindíton (NEM a NAS-t), akkor bármelyikbe be tudok lépni, de ha egybe belépte, akkor utána megint nem enged be semelyik másikba. Tehát az első belépés megy bármelyikbe, utána a többibe nem.


Ezt írja: bontson a kiszolgálóval vagy megosztott erőforrással minden korábbi kapcsolatot, és próbálja meg újra. Ez oké, de hogy bontsam?????


2015. febr. 21. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen NAS-t vettél?
2015. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Zyxel NSA310
2015. febr. 21. 18:51
 3/4 Reiber Péter ***** válasza:

A windows biztonság alapjait kellet volna holmi nas előtt megérteni.


A win általánosságban -praktikus okokbol- úgy működik, egy hálózati hellyel egyetlen felhasználóként tudod felvenni a kapcsolatot.


Tehát adott munkamenetre vonatkozóan, ha authentikálva vagy mint X az adott szerveren, akkor csak azokat az erőforrásait éred el, amik az adott felhasználó számára elérhetőek.


Általában értelme sincs másnak, hiszen amire jogom van, arra van és kész.


"Bejelentkeztem" a szerverre és megkapom mindenre a lehetőséget, amit nekem szabad, amit meg nem, azt ugysem tudom használni.

Nem sok értelme látszik -számomra- nem adott felhasználóhoz rendelni erőforrásokat, könyvtárakat, stb, hanem mindegyikre másik felhasználót kreálni.

2015. febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Reiber Péter ***** válasza:
Egyébként meg "NET USE" parancs és annak "/delete" kapcsolója a megfejtés
2015. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!