Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A chrome folyton bekapcsolja...

Druszám kérdése:

A chrome folyton bekapcsolja a kamerámat, hogyan kapcsoljam ki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit idegesít mostmár. Fedora 21-t használok és egy régi Asus laptopom van. Közvetlen google yum repóból van telepítve a Chrome... Szóval, a böngésző és a Flash privacy beállításainál is le van tiltva a kamera és a mic használata (első dolgaim között volt). Ennek ellenére, amikor rendszerindítás után először elindítom a Chrome-ot, a kamera azonnal (úgy tűnik, hogy) bekapcsol (világítani kezd a zöld LED) és egészen addig nem kapcsol ki, amíg újra nem indítom a rendszert, teljesen mindegy, hogy a Chrome-nak irmagja sem fut már. "lsof /dev/video*" nem ad vissza semmit, tehát elvileg nem használja semmi (vagy ami igen az elrejti magát vagy nem látom). Lehet driver hiba... de nem tudom... Találkoztatok már hasonló problémával Chrome esetében? Hogyan sikerült "lebeszélni" arról, hogy piszkálja a kamerát?

2015. márc. 10. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom vele, de az általam olvasottak alapján lehetséges hogy Spy vírusod van. Telepítsd újra a Chrome-t, és nézz utána vírusírtóval.
2015. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Gondoltam arra, hogy felszedtem valamit vagy lenyomtak valamit USB-n vagy hasonló módon a gépem torkán, de "tiszta" telepítésű (MD5 stimmel a telepítőnél) Fedora 21 és Chrome mellett is ezt csinálja sajnos... eléggé érthetetlen és zavaró...
2015. márc. 11. 10:56
 3/10 Tom Benko ***** válasza:
Valamilyen független rendszerrel nézz utána, mert lehet, hogy csak annyit jelez, hogy működőképes. Spy vírus nem úgy tűnik, hogy Linux alatt létezne.
2015. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

OK... hát asszem nincs más hátra, megnézem Ubuntu és még vagy 2 másikkal, hogy azok alatt is csinálja-e. Illetve bebootolok lemezről és futtatok pár tesztet onnét...


Tudjátok a gond nem az, hogy világít mert ezt még valóban "betudnám" annak, hogy "műköőképes". Hanem, hogy akkor kezd el először folyamatosan világítani, miután elindult a Chrome.


Na szerintem ezt itt mostmár hagyjuk...


Nagyon szépen köszönöm, hogy próbáltál segíteni.

2015. márc. 12. 11:19
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Amúgy feltétlenül szükséges Chrome-ot használni?
2015. márc. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bár nálam is telepítve a Chrome , mivel a legújabb flash player Linuxnál csak azon keresztül érhető el , de egyébként csak pár oldalhoz használom. Anno volt ebből valami botrány , hogy elvileg a magától aktiválta a webkamerát...már csak a licencet elolvasva is látszik , hogy elég pofátlan kémprogram.


Szerintem , ha chrome alapú böngésző kell , akkor használj Srware Iront , tud mindent amit a króm (flashből nem a legújabb van ,de ez most mellékes)

[link]

2015. márc. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet vissza fogok menni firefoxra... csak az volt vele a bajom, hogy nálam a viszonylag régi gépeimen amióta tulajváltás volt azóta egyre lassabb... persze ezzel lehet vitatkozni... attól hogy én így éltem meg még nem biztos, hogy más is...


de legalább a kamerát nem babrálja (még) úgyhogy lehet, hogy hagyom a fenébe a krómot...

2015. márc. 17. 11:27
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
Midorit próbáltad már?
2015. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Firefox nyílt forrású , még ha lenne is ilyen funkció ki lehetne kapcsolni (jó esetben) about:config-ban. Kicsit egyébként a Chrome nálam is gyorsabb a foxnál , de lehet csak azért mert a róka tele van pakolva kiegészítőkkel , a chromeon meg csak adblock és ghsotery van.

Midori szerintem gyengébb hardverekre ajánlatos ,szvsz egy reklámblokkolót azért elviselnék benne. Esetleg még Opera , bár azt hiszem még csak deb csomag van belőle , rpm nincs..

2015. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
@Jóképű Építész: Van benne.
2015. márc. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!