Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A UPC Wi Free szolgáltatása...

A UPC Wi Free szolgáltatása mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

Pár éve volt egy cikk arról, hogy vissza lehet hackelni a gépeket, amik rá kapcsolódnak.

Továbbá, vegyük az internetes bűnözést. Ha én XY routerén rendelek, a saját UPC-s felhasználónevemmel, bérgyilkos csapatot az egyik magyar parlamentpatkány ellen, akkor hova fog bekopogtatni a swatt? Hozzám vagy XZ-hoz?


2015. márc. 10. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. annyira biztonságos, mint ha a saját Wifidre csatlakoznál. Aki akarja, az úgy is lehallgatja azt is, meg a Wi Free-t is, természetesen a UPC megfelelő biztonsággal látta el, de minden lehetséges.

Egyébként mivel a saját felhasználóneveddel és jelszavaddal hitesíted magad, így nyilván hozzád fog bekopogni.

Kb olyan, mint ha lenne egy nagy terem, rajta sok ajtóval, mindegyiken egy mágneskártyás zár, ami mindenkinek a saját azonosítójával működik. Teljesen mindegy, hogy melyik ajtón mész be, ha ugyanazzal a kóddal ugyanoda jutsz, főleg hogy feljegyzik, hogy melyik kódot ki és melyik ajtónál használta mikor.

2015. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Végén már a kódot meg a kártyát kevertem, de egyre megy.
2015. márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ha én XY routerén rendelek, a saját UPC-s felhasználónevemmel, bérgyilkos csapatot az egyik magyar parlamentpatkány ellen, akkor hova fog bekopogtatni a swatt? Hozzám vagy XZ-hoz?"


Hozzád. Mivel ugye a UPC-től fogja a "swat" lekérni az előfizetői adatokat, és egyértelmű lesz, hogy a te Wifree-ddel léptél fel. FYI: a Wifree NEM ugyanazon a VLAN-on van, mint az adott emberke, más az SSID, más a hálózat, ez benne is volt az alap tájékoztatóban. Mivel nem egy hálózaton vagytok, így nem is látjátok egymás eszközeit.

2015. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!