Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A premierads. Net oldal lehet...

A premierads. Net oldal lehet káros?

Figyelt kérdés

Egy szerintem megbízható weboldalon véletlenül rákattintottam egy játékoldal-reklámra (stargames), ami először egy pillanatra a premierads.net weboldalra, majd onnan rögtön a stargames.net-re vitt.


Rákerestem a premierads-ra, de semmi infót nem találtam róla, csak azt, hogy ez egy veszélyes oldal, ami megfertőzi a gépet, és egyik jele ennek, hogy a böngészőben az a weboldal jelenik meg nyitólapként. Van fenn eredeti vírusírtóm, tűzfalam, egyik sem jelzett, Firefox böngészőt használok, és abban se történt változás, tehát nem változott meg a nyitólap.


Érdekes viszont, hogy azok az oldalak, amik a premierads.net-ről, mint kártékony weblapról írnak, mind kamunak tűnnek. Lehet, hogy pont ezek vírusos oldalak? (Nem nyitottam meg egyiket sem.) Próbáltam egyébként a pandasecurity-n is keresni valamit erről a premieradsról, de ott sincs semmi infó. Ebből is gondolom, hogy kamuról lehet szó, meg abból is, hogy a virustotalon ellenőriztettem a premierads.net-et, de teljesen tisztának tűnik.


Szerintetek miről lehet szó?



2015. márc. 22. 03:27
 1/8 belapus ***** válasza:

Ha utánanéztél, biztosan találkoztál ezzel is...


[link]


Különböző ingyenes programok telepítésekor - a figyelmetlen, tapasztalatlan felhasználó engedélyével - egy reklámprogram kerül a gépre, mintegy "melléktermékként".

A program hatására más lesz a kezdőlap, reklámablakok jelennek meg stb.

Nem föltétlen a weboldal a veszélyes, hanem az a reklámprogram, amely - valószínűleg - a weboldal üzemeltetőihez köthető.

Hogyan lehet ezt elkerülni ?

Bármilyen program telepítésekor a Next... Next... helyett az egyéni telepítést KELL választani.Ilyenkor - legalábbis legtöbbször - ki lehet jelölni melyik másodlagos program kerüljön a gépre és melyik ne.

Nagy botrány volt legutóbb az uTorrent esete, ahol először még a választás lehetősége sem volt meg.


[link]

2015. márc. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ezek szerint ezt megúsztam.


Erről a telepítős dologról tudtam egyébként, de azért köszi az infót erről is. Nekem egyébként valami Skype-os cuccot telepített fel kérdés nélkül az egyik nemrég közreadott uTorrent-kliens. Gond nélkül le tudtam szedni, de magát az uTorrentet annyira elcseszték, annyira bugos lett (ha csak 1 fájlt akarsz letölteni egy többfájlos torrentből, iszonyat baromságokat csinál, pl. félig tölti le, mégis úgy jelzi, hogy 100% stb.), hogy visszaálltam a 3.3.2-re. Azzal nem volt különösebb gondom eddig.

2015. márc. 22. 08:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy mégsem úsztam meg. Az említett eset után az lett, hogy filmnézés közben magától megváltozott a fényerő többször is. Ingyenes Malwarebytes-ot felraktam, csökkentett módban átnézettem vele a gépet, és talált 3 db OpenCandy-s cuccot. Töröltem őket, úgy tűnik, ezután megszűnt a fényerő-változás. Lehetett ez a baj szerintetek?
2015. márc. 22. 22:57
 4/8 A kérdező kommentje:

Mégsem szűnt meg a fényerőváltozás, ezért újratelepítettem a rendszert. De érdekes módon még mindig ugyanúgy megvan a probléma. Csak akkor jelentkezik, ha filmet nézek aksival (laptopról van szó). Akkor hirtelen kivilágosodik a kép minden ok nélkül, pedig már így is maxon van a fényerő. Mitől lehet ez? Egyébként eddig nem vettem észre ilyesmit, pedig néztem már filmet aksi nélkül, ezért is gyanakodtam rá, hogy most bekaptam valami vírust, de annak meg az újratelepítéstől el kellett volna múlnia, nem?


Még egy érdekes dolog. Eddig a gép elindulása után az első videóindításkor beakadt a lejátszás, és csak egy bizonyos idő eltelte után (10-15 mp), indult el a lejátszás. (Már így volt a régi laptopomon is.) Most viszont egyből elindul pontosan azóta, hogy jelentkezni kezdtek ezek a fényerő-váltakozások. Lehet, hogy a 3D-kártyával van valami? Mit tehetnék?

2015. márc. 25. 07:26
 5/8 A kérdező kommentje:
előbb elírtam: néztem már filmet aksival - helyesen
2015. márc. 25. 07:28
 6/8 A kérdező kommentje:

Na, kiderült, mi volt a fényerő-változás oka. A Display Power Saving Technology nevű ritka nagy szarság, ami vagy a videókártya-driver beállításainál vagy a Control Panel/Power Options/Edit Plan Settings/Change advanced power settings/Display-nél kapcsolható ki, attól függően, milyen kártyáról van szó. Valószínűleg elkerülte a figyelmemet eddig a dolog, talán nem sokszor néztem filmet aksiról, és ezért csak most vettem észre. Mindenesetre a probléma megoldódott.


Már csak azt nem értem, eddig mért volt egy csomó idő a gép elindítása után, mire egy film lejátszása elindult, és most mért megy rögtön. Talán valami automatikus frissítés változtatott ezen? Vagy még mindig aggódjak vírus vagy 3D-kártya hiba miatt?

2015. márc. 25. 07:50
 7/8 A kérdező kommentje:

Az indítás utáni lassú videó- és audióbetöltésnek pedig ez lehetett az oka:

[link]


Már csak azt nem értem, miért szűnt meg a dolog a napokban. Talán tényleg kijavították egy Windows update-tel?


Viszont még megnyugtathatnátok, hogy ha újratelepítettem a rendszert, gyorsformázva minden partíciót, újra letöltve minden programot, akkor egy esetlegesen az újratelepítés előtt beszopott vírus ugye nem tud visszakerülni?

2015. márc. 25. 08:06
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, ahogy utánaolvastam, nem valószínű, hogy egy esetleges vírus (ha volt egyáltalán), egy újratelepítést túlélt volna.
2015. márc. 25. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!