Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az igaz, hogy Linuxra nincsen...

Az igaz, hogy Linuxra nincsen vírus, és így Androidra sincs?

Figyelt kérdés
Több helyen is ezt olvastam, de nem tudom, elhiggyem-e.

2015. ápr. 3. 09:04
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Sokkal ritkábbak, de léteznek. A Windowst egyszerűbb támadni, és mindenhol ott van, ezért több fertőzéssel jár egy-egy sikeres vírus.
2015. ápr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tengor ***** válasza:
91%

Nem igaz egyik állítás sem.

A linuxok alap jogkezelése sokkal szigorúbb, mint a Win-en. Ha valami a jelszavadat kéri, akkor jobban elgondolkozol, hogy megadod-e, mint hogy rányomsz az "Igen, megértettem" gombra. Azon kívül asztali gépeken a linux felhasználók nagyon kevesen vannak (1%, vagy maximum néhány százalék). Minek szenvedni 100-ből 1 ember megfertőzésével, ha kevesebb energia befektetéssel 80-90-et is megfertőzhetsz.

Az Android már kicsit más. Ott ha valami nincs ingyen, az ember hajlamos netről leszedni, azzal, hogy milyen jogokat kell a telefonnak megadni, azzal már nem foglakozik. Ezek a kártevők alapesetben az Android alatt futó linuxhoz nem férnek hozzá, de ez elég sovány vigasz, ha minden ezen szinte felett zajlik. Ha rootolva van a telefon, akkor még rosszabb a helyzet, akkor még a linuxhoz is hozzáférhet.

Azon kívül lényegesen jobban megéri energiát fektetni Androidos vírus készítésbe, mert nagy arányú a felhasználói tábora.

2015. ápr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
linuxra én is ugy tudom hogy nincs nagyon ,androidra viszont van ,mint windosra is de furcsa mod windos phonra nincs állitolag.
2015. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Tengor ***** válasza:
52%
#3, WP-re rendes programok sincsenek még. Majd ha beindul...
2015. ápr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

van rá vírus, androidra több is, meg linuxra is van:


[link]


[link]


ha a számot a végén eggyel csökkented akkor tudsz visszalépkedni, ha növeled akkor előre tudsz lépni

2015. ápr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

" Azon kívül asztali gépeken a linux felhasználók nagyon kevesen vannak"


ott a szerver a célpont inkább


"WP-re rendes programok sincsenek még"


van, boldog wp tulajdonos vagyok :), bár mondjuk nincs sok igényem, játszani nem szoktam

2015. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még, de kérlek ne kezdjetek el veszekedni, hogy jó-e a WP vagy sem :)
2015. ápr. 3. 10:19
 8/14 Tengor ***** válasza:

#6, Igazad van, a szerverek a célpontok, de egy szervert meg nem használnak arra, hogy letöltsenek valamit, aztán azon futtassák, így azokat megint csak nehéz betámadni.


Boldog tudatlanság! Engem módfelett bosszantott, hogy úgy egy hónapja van kb eredeti Dropbox kliens, eddig csak 3. féltől származó volt, ami a franc tudja mit csinál. A programok egy része csak adott képernyő pozícióval tud futni. Pl az FB messengert nem lehet elforgatni, hogy nagyobb billentyűzeten lehessen gépelni. Ezek szerintem alap dolgok. Mélyebben már bele sem megyek, máskor lehordtak, hogy miért várok el olyan "extra" dolgokat, amiket a többség úgy sem használ.

2015. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Linuxra és Androidra is van vírus, Androidra a nagyobb népszerűség miatt egyre több.
2015. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Linuxra is van, bár nagyságrendekkel kevesebb, mint Win-re. És azt se felejtsük el, hogy az Android alapja egy erősen módosított Linux. A linuxos keménymag a haját tépné, ha az Androidot a Linux alapú OS-ek közé vennénk. :)
2015. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!