Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha feltörték a jelszavam, és...

Ha feltörték a jelszavam, és tudom is, hogy ki volt az, akkor milyen lépéseket tehetek?

Figyelt kérdés

Nyilván rábizonyítani nehézkes, viszont nem hiszem, hogy működne a "légy szíves add vissza az email fiókomat". Elég sok fontos levél van bennük, úgyhogy jó lenne minél hamarabb visszakapni.


(Ip címét sikerült megszereznem, amiből egyértelműen kiderült számomra, hogy ki az.)


2010. febr. 25. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelszóemlékeztető nincs? Szerintem ha van, azt nem tudja változtatni, így ha lekéred, az új jelszót küldi ki a rendszer számodra.


Ha nem tudsz ilyennel élni, akkor gáz van. Én írnék a szolgáltatónak, bár nem biztos, hogy foglalkoznak vele. Nyilván az adatbázis logolja a hozzáféréseket, meg többnyire minden műveletet. Látják azt is, hogy te általában milyen ip-kkel mész fel. Ha ezektől az ip-ktől gyökeresen eltér az az ip (lokáció, kiosztás, stb), amivel hozzáfértek és megváltoztatták a jelszót, akkor talán(!) elhiszik, amit állítasz. Sok esély szerintem nincs rá, de mit veszíthetsz...


Azért két kérdés felmerült bennem: honnan tudhatta meg a jelszavad, és hogy derült ki számodra az ip, amivel hozzáfértek a cucchoz?

2010. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az hogy tudsz egy Ip címet nem jelent semmit, ha dinamikus IP akkor meg főleg, azt csak a szolgáltató tudná megmondani neked azt is csak hatósági végzéssel.

Ezenkívül lehet ál IP cím, aki kicsit is ért hozzá ez a minimum hogy elrejti magát egy másik IP mögé...


Tehát ne hidd annyira biztosra hogy tudod ki volt az, gyanusításokkal meg tele a padlás...

2010. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

google kidob olyan oldalt ami megmutatja 1 adott ip-ről hogy hova való de csak olyan szinten hogy budaörs ott meg neteznek páran egy adott szolgáltatótól. Ez mondjuk egy gyanuhoz elég de essze nem bizonyít semmit. Szerintem csinálj egy új ímélcímet ezt meg ne használd semmire.


Jah és ha máshova is ugyan az a jelszavad akkor azokat változtasd meg minél hamarabb!!! mert akkor szabad az út iwiw, myvip, torrent, msn stb felé

2010. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát konkrétan a személyét ismered, vagy csak az IP-jét?

Ha tudod ki az akkor feljelentéssel való fenyegetés és vissza is kapod az email fiókod.

2010. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!