Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírus teljes eltávolítása...

Vírus teljes eltávolítása gépről hogyan? (bizonyos lehetőségek sajnos kizárva)

Figyelt kérdés

Pár napja le akartam tölteni egy nem egészen legális fájlt, de az avast állandóan vírusosnak jelezte és nem engedte. Én a barom fejemmel kikapcsoltam a letöltés idejére a vírusirtót. A fájl lejött, de nem indult, a vírusirtó vissza lett kapcsolva egy teljes+rendszertöltéskori vizsgálat lefuttatva 24+50 vírustalálattal. Azóta ha megnyitom a firefox böngészőt 30 másodpercenként felugrik hogy vírus akart települni a gépemre de az avast blokkolta.

1. Az avast már semmi vírust nem talál a gépen

2. Nem lehetséges újrarakni a Windows XP-t mert nincs telepítő CD-m

3. Rendszer-visszaállítás ki volt kapcsolva így nem megvalósítható


Ha valakinek ismerős már írtam ki 2 kérdést is, de a fenti tanácsok érkeztek, és mint látható ezekk nem megoldhatóak.


Mit tehetnék a fentieken kívül a vírustól való teljes megszabadulás érdekében?



2015. máj. 28. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha te nem vagy hajlandó, a szerviz minden bizonnyal újratelepíti neked (jópénzért).
2015. máj. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

több lehetőséged is van:

1) próbálj egy pendriveról bebootolni egy normális rendszert és irtsd le vele a maradékot pl.: [link] majd a végén tedd fel a malwarebytes-t az xp-re és futtasd le azt is

2) szerezz be egy telepítő lemezt és rakd újra

3) válts linuxra. az ingyenes, van hozzá telepítő és többet nem lesz bajod a vírusokkal

2015. máj. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Hát hogyne, nem lesz gondja vírussal linux alatt, de telepítenie sem nagyon kell majd semmit.


Vegyél egy pendriveot 3k ért, aztán nem lesz többet ilyen gondod, sokkal egyszerűbb újrahúzni a rendszert, mint a kigyomlálással szarakodni.

2015. máj. 29. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


A többiek leirták, én a következőket tenném még hozzá.


1. Nem csak Avast van a világon, tehát meg kell próbálni másik viruskeresővel a törlést.


Például a nod online scennere is egy alternativa : [link]


Ha ez nem müködne egy másik off-line kereső, Dr.Web CureIt!® : [link]


És legvégül a combofix : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 Most úgy teszel mintha nem léteznének szoftverek linuxra. 1-2 programon kívül mi az amire ne lenne alternatíva? Sőt.. sok program konkrétan van linuxra. (pl nero)

A felhasználók 95%-a minden gond nélkül át tudna térni csak lusta rá, meg fél attól amit nem ismer... :)


De mindegy, itt nem windows vs linux háborút akarok indítani, csak megemlítettem mint alternatíva. Szerintem a kérdező is képes eldönteni, hogy használ-e olyan speciális programot ami gátolná a váltásban.

2015. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!