Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van egy olyan vírus a gépemen,...

Van egy olyan vírus a gépemen, hogy "your personal files are encrypted by ctb-locker" És 93 órám van, mielőtt lekódolja az összes fájlomat, azt hiszem. Mivel csináljam ki ezt a vírust?

Figyelt kérdés

Avastot előbb szedtem le, de mintha nem is érzékelné, valamit oldalt mindig kiír, hogy blokkolt valami crazyweb-nevű vírust, de ezt, ami kitakarja az asztal kb felét, ezt nem tudja eltűntetni.

Volt szerintem ma, hogy véletlenül félrenyomtam, vagy egérodébbhúzás közben véletlenül klikkeltem, de nem nyílt meg új ablak, gondoltam, nem történt semmi, és ezt meg csak később vettem észre, hogy az asztalon éktelenkedik egy ilyen cucc.


Mit tegyek? Ilyen vírusa volt már valakinek a gépén? Hogy szedte le?



2015. jún. 3. 20:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
most már másokat irogat ki, nem azt a crazywebest.
2015. jún. 3. 20:49
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
2015. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A ransomware vírusok tényleg kódolják a fájljaidat, ez nem pszeudo-aktivitás. Két lehetőség van: fizetsz (bitcoint kérnek általában hogy megadják a visszafejtéshez szükséges kódot és programot), vagy nem kapod vissza azokat a fájlokat, amiket már sikeresen zárt. Ma kb 62000 forint 1 BC, van hogy 4-5-öt kérnek, úgyhogy költséges.


Figyelmes internethasználatot követel ennek kivédése, és mindig legyen biztonsági mentésed (leválasztva, külön eszközön) pótolhatatlan fájlokról.

2015. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Figyelmes internethasználatot követel ennek kivédése"


erre jól jöhet pl. az adblockplus (ha nem is akarsz reklámot blokkolni), telepítése után megnyíló oldalon bepipálod/engedélyezed hogy tiltsa le az ismert malware címeket

2015. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Malwarebytes Anti-Malware.

Ja és ha megvagy akkor az összes böngészés elözményt töröld.

2015. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Több esetről olvastam, amikor levélben kapták az emberek, jellemzően egy csatolt tömörített mappát (és benne), vagy csak szimplán egy .scr fájlt, az volt a vírus. Gyanútlanul kibontották, futtatták, és ennyi elég volt.


Adblock ilyet nem véd ki, de egy jó védelmi program valószínűleg igen.

2015. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Huhh, hálásan köszönöm az eddigieket, csináltam a Spyhunter-est, az előbb már le is állt, de utána tudja valaki, hogy mit kell csinálni? Lefut, kiírja a kártékony cuccok számát, és ilyen pipás dolgok vannak csak, ilyenre, hogy töröl, nem lehet kattintani, meg, mintha jókat is kipipálna. ELőbb már leállt, de pakolni kezdtem és úgy hagytam, és most újra keres; egyébként azt a linkeset csináltam, amit valamelyikőtök linkelt, na onnan klikkeltem a Spyhunterre. Kiírja, hogy x db threats van, de törlést jelenleg nem látok, meg nemtom, hogy az az oldi, ahonnan ez lejött, mikor rákattintottam, biztonságos-e, meg amúgy egyszer már hivatalos oldalról jött le a nod próbaverziójával is vírus, szóval...:s De én aki linkelte, abban bízom, csak hát nemtom, lehet, hogy te is hirtelen rákerestél, mindenesetre eltűnt az a képernyőt kitakaró cucc, so úgy tűnik, müxik, szóval tényleg nagyon köszi az eddigieket, szóval Spyhunter, ha lefut megin, mit tegyek?
2015. jún. 3. 22:19
 8/16 A kérdező kommentje:
Valamint létezik, hogy 1580 káros beszivárgott alkalmazást talált?
2015. jún. 3. 22:21
 9/16 A kérdező kommentje:
Már látom,kiírja üzibe, hogy Fix threats-re v Fix selectre kattintsak
2015. jún. 3. 22:22
 10/16 A kérdező kommentje:
A 2. keresésénél, amit már magától kezdett el, már 1740-et talált, ez nem gyanús? Mert én tényleg bízom a poszt írójában is.
2015. jún. 3. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!