Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Dropper. Gen nevű trójai mit...

Dropper. Gen nevű trójai mit okoz?

Figyelt kérdés

beraktam a gépbe a pendrive-ot és rögtön kidobta a vírusirtó h.ilyen nevezetű trójaim van:S Karanténba raktam-

Annyi történt a gépen,hogy ha belemegyek a sajátgépbe,és a F meghajtó(pendrive)ikonjára megyek,nem adja ki rögtön a rajta levő mappákat,hanem egy társítás nevű kis ablakot ad ki,és azt akarja válasszam ki milyen programmal akarom megnyitni..:S

De én egyikkel se akarom,csak megtekinteném a mappákat:O

viszont ha a sajátgépben a böngésző ablakot legördítve megyek a F meghajtóra, ott megjeleníti,csak akkor nem ha az ikonjára megyek!...Total commander-ben is megjeleníti a pendrive-n levő dolgokat..


Ezt a trójai okozza?Mit jelent?Nagy a baj?


2010. febr. 28. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Nagy, mert megfertőzi a gépedet.

[link]

A tűzfaladnak nem kellett volna átengednie, ezért nem jó semmire a Windows tűzfal. Használj mást, töltsd le a netről, vannak ingyenesek.

Használj virus- és kémprogram irtót is, pl. Spyware Terminatort (ingyenes: [link] Telepitsd és futtasd le.

Én múltkor egy előadásról vittem haza a pentdrive-on Conficker férget (fertőzött volt a vetítő laptop). Nem engedte megnyitni a fájlokat az ESET Smart Security tűzfala, aztán a vírusirtó megtisztitotta és a kártevőt berakta a karanténba.

2010. febr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eset Smart Security-t pl. le kell futtatni az összes meghajtón (USB-ken is), de az eszközzel együtt (kártyaolvasó, Mp3,Mp4, pentdrive, USB modem stb.). Ha valamit talál, jelzi és le is írtja. Sajátgép, meghajtók: egyenként katt a jobb egérgombbal, vírusirtó lefuttatása. Nekem megtalálta, le is szedte.
2010. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Telepitsél virusírtót a pentdrive-ra, itt találod:

[link]

2010. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hálásan köszi mindenkinek a segítséget:)jár a "zöld kéz":)
2010. márc. 4. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!