Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legjobb INGYENES...

Melyik a legjobb INGYENES vírusirtó számítógépre?

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 09:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Avast
2015. aug. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 P.O.C. ***** válasza:
10%
Ami ingyenes mind sz@r. Az Avast inkább a legjobbnak nevezném a rosszak közül.
2015. aug. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
3%

Nem tudom még hányszor kell leírni, de nem adom fel... :-)


1.: viruskeresőt rakni a gépre felesleges, csak lassítja a gépet... :-) ...próbáld ki az ingyenes AVIRA virusírtót, ami még nem is annyira fogja meg a gépet, de az is felesleges. Ha virus akar menni a gépre úgyis rá fog menni, és a legtöbb esetben Ti telepítitek fel! :-)


2.: ha ennyire szartok a virusoktól, akkor rakjatok a gépre Linux-ot, vagy vegyetek méregdrágán Apple számítógépet... :-) ...bár idővel azok is tönkremennek... :-)


Nincs olyan, hogy a LEGJOBB, ez egy relatív dolog.

2015. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

"Ami ingyenes mind sz@r."

Baromira nem. Pont az informatika az a terület, ahol az ingyenes megoldások is fel tudják venni a versenyt a méregdrága termékekkel. A Linux sz**r? Pedig ingyenes... A Unity sz**r? Pedig az is kvázi ingyenes. A MySQL sz**r? Pedig ingyenes. A PHP sz**r? Pedig az is ingyenes.

A legtöbb ingyenes szoftver mögött óriási szakértelem áll, és nem, nem azért ingyenes, mert nem ér semmit, hanem azért, mert nem a megszokott (méregdrágán adom mindenkinek) piaci modellt használják. Egy antivirus esetében tisztában vannak vele, hogy a felhasználók 99%-a úgyis ingyen szerezné be, nem sokan fizetnének érte több tízezret egy évben. Éppen ezért tették ingyenessé az Avastot otthoni használatra. Céges használatra, valamint a minden extrával felruházott "prémium" verzió továbbra is súlyos pénzekbe kerül, de az otthoni felhasználóknak ingyenes. (Ők azok, akik ha nem lenne ingyenes, akkor letorrenteznék a crackelt verziót.) Így aztán mindenki jól jár, nekik ugyanúgy van bevételük a prémium verziókból, meg az üzleti felhasználókból, ottoni hasznáaltra meg leegálisan lehet használni az amúgy teljes funkcionalitású antivirust.


"viruskeresőt rakni a gépre felesleges, csak lassítja a gépet"

Az ilyen embert gép közelébe engedni informatikai bűncselekmény. Persze, használd nyugodtan mindenféle védelem nélkül, így csak az nem fog a gépedbe bejutni, aki nem akar.

"Ha virus akar menni a gépre úgyis rá fog menni"

Persze. Ha elmész nyaralni, felesleges bezárni a lakást, sőt, tárd minél nagyobbra az ajtót! Minek is bezárni, hiszen ha valaki be akar törni, az úgyis be fog, nemde?


"rakjatok a gépre Linux-ot, vagy vegyetek méregdrágán Apple számítógépet"

Mert ugye azokat lehetetlen ám megfertőzni, lehetetlen rájuk kártékony kódot írni, de mellette ugyanúgy fut rajta a Microsoft Office és a GTA5.


Aki ennyire nem ért hozzá, az minek szól bele? Sokan alapvető dolgokkal nincsenek tisztában, mégis idejönnek okoskodni.

2015. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én pandát használok
2015. aug. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

#4

Elsősorban a stílusod miatt reagálok, de azért igyekszem kultúrált keretek között maradni.


A legtöbb ingyenes szoftver köszönöviszonyban sincs egy fizetős variánssal, ez nem hozzáállás kérdése, hanem puszta tény. A példáid rosszak(btw a unity még nincs fél éve, hogy ingyenes lett, és biztos lehetsz benne, hogy ha ue4 nem licitál ennyire alá az előfizetési modelljével, akkor nem változott volna a helyzet - azt teljességgel kizártnak tartom, hogy azért lett ingyenes, mert az ue4 is, pár nappal az ue4 ingyenességének bejelentése után már jött is az ingyenes unity5, ilyen gyorsan nem hoztak volna meg egy ilyen súlyos döntést). MySQL\PHP végképp teljesen irreleváns. De tényleg, PHP? Mutass már egy programnyelvet, ami fizetős, és életben maradt egy hónapnál tovább. Ennyi erővel azt mondhatnád, hogy a matek is ingyenes, oszt' mégsem szar.

A linux akár jó példa is lehetne, de mégsem az, mert egyértelműen kiütközik rajta az ingyenes szoftverek problémája - nem hülyebiztos, elég komoly olvasgatással kell töltened az időt, mielőtt érdemes egyáltalán nekiállni felrakni, és utána sem lesz minden szuper - teszem azt ott az általad említett unity, ha nem tévedek még mindig csak említés szintjén létezik a linuxos editor. Erre mi lenne megoldás? Osx\windows, más nem.


Munkára\játékra az esetek túlnyomó részében a windows a legalkalmasabb oprendszer, nem azért, mert hű fizetős, meg hű microsoft, hanem mert működik rajta minden, sokkal nagyobb a választék(ez nem hátrány, évente jó, ha 3 játék jön ami felkelti az érdeklődésemet, szerinted ebből hányat írnak meg linuxra is?), és nem utolsó sorban sokkal felhasználóbarátabb - félreértés ne essék, én is a hajam tépem miatta sokszor, de pl akárkit a gép elé mernék már ültetni anélkül, hogy attól kéne rettegnem, hogy tönkrevágja a rendszert.


Utoljára vírusirtót talán 2008 magasságában használtam, és képzeld, egyetlen vírussal sem volt gondom. Nem töltök le random oldalakról mindenféle szart, és.. nem, ennyi elég ahhoz, hogy ne legyen problémám.

2015. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

"Utoljára vírusirtót talán 2008 magasságában használtam, és képzeld, egyetlen vírussal sem volt gondom. Nem töltök le random oldalakról mindenféle szart, és.. nem, ennyi elég ahhoz, hogy ne legyen problémám."


Honnan tudod, hogy nincs vírusod, ha nem használsz vírusírtót?

2015. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

#7

Onnan, hogy 8-10 havonta teljes karbantartást végzek, többek között víruskeresést is. Egy fél nap elmegy rá, de legalább az év többi napján én használom a gépemet, nem a víruskereső.

2015. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Avast rég nem az igai,és bizonyos oldalak helyes betöltésébe is bele szól utóbbi időkbe.. (ncore stb)



Nekem is volt illetve még most is akad időszak mikor nem használók,sosem volt vírusom..LEfuttatam mindig egy Malwarebytes-t ha kedvem tartota egy ESET online scannert is..

Megszokott oldalaimra járok 98%ba így baj sosem volt,maradék 2%-ba meg már van elég tapasztalatom,hogy hova érdemes mennem.

Böngészőbe reklámblokkoló van,illetve ez is jelzi a malware gyanús oldalakat (Ublock Origin) és nem zabálja a memóriát se.


Jelenleg Nod32 van fent magazinos kóddal,csak hogy legyen,de nem sok értelme van.


Egy vírusirtó se véd meg,rajtad múlik nagyba a dolog.

Ingyenesbe [link] én ezt használtam,használnám,mivel jobb mint az AVAST.

2015. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Igazmondó...again you...

Muszáj már megint hülyeséget írni?

Nekem csak egy ideig volt kikapcsolva a vírusirtó, és már jött is rá a rontás. Bekapcsoltam, teljes számítógépvizsgálat, és már meg is javult.

2015. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!