Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit jelent freemailen a...

Mit jelent freemailen a "biztonságos belépés" és miért nekem kell ezt bepipálnom mindig?

Figyelt kérdés
Mi van ha nem biztonságos módon lépek be? Nem az lenne az alap, hogy a szolgáltató a legnagyobb biztonságok nyújtja?

2015. aug. 9. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztonságos belépés esetében https protokollon, titkosítva küldi el a böngésző a felhasználónév jelszó párost a freemail szerverének belépéskor. Ha viszont nincs bepipálva a biztonságos belépés, akkor titkosítás nélkül küldi el, ilyenkor megeshet, hogy valaki ellopja a felhasználónevet és a jelszót.
2015. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A freemail egyébként annyira legalja szolgáltatást nyújt, hogy még azt is kinézem belőlük, hogy csak egy placebo checkbox. De nem az, valóban HTTPS protokollt használ, csak nem tudom, hogy miért nem ez az alapbeállítás.
2015. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:

"A freemail egyébként annyira legalja szolgáltatást nyújt, hogy még azt is kinézem belőlük, hogy csak egy placebo checkbox."


Ha megint arra jársz, majd figyeld meg az URL-t :)

2015. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban, ha megfigyeljük az URL sávot a böngészőben, akkor nagyon érdekes a freemail esetében. Az oldal megnyitásakor HTTP, ha be van pipálva a biztonságos belépés akkor belépéskor az auth résznél felvillan a HTTPS, aztán megint visszavált HTTP-re.

Sokkal jobb lenne, ha az egész oldal HTTPS-en keresztül menne, mint ahogy az a normális emailszolgáltatóknál defaultban van.

2015. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: Inkább kihagyom. Tényleg egyetlen request megy HTTPS-en keresztül?
2015. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
Mondjuk én nem szeretem a webes felületet, igen ritkán lépek be úgy oda...
2015. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!