Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Módosult fájlok. Mitől lehet?

Módosult fájlok. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Mindig csinálok biztonsági mentést a fontos képeimről. Azt vettem észre, hogy a gépen tárolt képek nagyobbá váltak mint, a memórián tároltak. És megnéztem a módosítás dátumát, és kb. 300 kép egy percen belül módosult egy nap alatt. Lehet, hogy valami vírus képekbe fészkel? Vagy mi ez az egész?
2010. márc. 10. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Vírus, kártékony program, vagy lehet a képnézegető programod alakítgat úgy dolgokat, hogy gyorsabban elérhető legyen.


Vírus ellenőrzést én futtatnék azért azon a gépen.

2010. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elvégeztem egy ellenőrzést a NOD32vel, de semmit nem talált. Az érdekes csak az, hogy ha képnézegető, akkorsem az rakott bele, mert nem nyitottam meg mindet, ráadásul egyszerre. És nem is fut a háttérben semmi program, ami hozzányúlna.
2010. márc. 10. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Végezd el Avast-al is az ellenőrzést.
2010. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Semmi vírustalálat, Avasttal se. Viszont én egyre több ilyen fájlt találok. Jellemzően csak képek. Kb 7-8 kilobájttal nagyobbak az eredetinél.
2010. márc. 10. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor jöhetnek a "nagyágyúkˇ"

Vagyis: Mcafee,Kaspersky,Norton,F-secure

2010. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Futtasd le a NOD-ot Csökkentett módban (inditás, amíg fekete F8).
2010. márc. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!