Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan készítsünk egy olyan...

Wattaduck kérdése:

Hogyan készítsünk egy olyan fiókot a számítógépen, amin belül senki sem tud semmit letörölni/letölteni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 23. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek külön felhasználó, akik nem rendszergazdák, a te jelszavad meg ne tudja senki.
2015. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Készítettem egy külön fiókot, standard, nem rendszergazda. Felléptem és simán kitörölhettem bármit és letölthettem akármit. Nem lehet valahol beállítani hogy ez ne fordulhasson elő?
2015. okt. 23. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor a géped rosszul van telepítve, ha mindenre mindenkinek joga van.

NTFS partíció van egyáltalán?

Nézd meg, hogy a normál felhasználóknak mire van joga.

Letölteni tudnak amúgy, csak telepíteni és törölni nem, ha normálisan beállítod.

2015. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem amire neked szükséged van az olyasmi mint a kiosk mód. Én úgy oldanám meg egyébként, hogy használhatja rendesen a gépet, de futtatni telepíteni nincs joga és csak a saját mappára van írási jogosultsága. Most ha azt akarod hogy azt se tudja elállítani csinálj róla egy mentést, amit minden induláskor rámásol és törli az előzőt. Tehát egy újraindítással visszaáll az eredeti állapotba.
2015. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!