Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows xp-n létrehoztam egy...

Windows xp-n létrehoztam egy új rendszergazda fiókot, az alap amivel létrehoztam megmaradt? (több lent)

Figyelt kérdés
Tehát létrehoztam egy rendszergazda fiókot, de most igy nem hajlandó belépéskor felajánlani az eredeti rendszergazda fiókat, automatikusan az újba lép... Mi a teendő ez ellen? Kitörölni nemtudom az újat, még csökkentett módba se

2015. okt. 26. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor belép akkor felhasználóváltás és belépsz a másikba
2015. okt. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt én tudom, de felhasználóváltásnál nem adja ki csak az új rendszergazda fiókot.. Ennyire nem vagyok buta én se
2015. okt. 26. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor törlődött a másik valószinüleg

de lehet hogy a c:\users ben kihozza a neveket és ott minden megmarad

2015. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hű.. XP, de régen is volt ez már :-)


Ha jól emlékszem ez úgy működött, hogy ha létrehoztál egy másik, rendszergazda jogosultságú fiókot, akkor a felhasználólistában már nem mutatta meg a "gyári" felhasználót. De semmiképpen nem törli (nem is vagyok benne biztos, hogy lehetséges törölni).


Most vagy a registry-ben túrkálsz, és eléred, hogy az üdvözlőképernyőn megjelenjen a rendszergazda is, vagy esetleg ezt teszed:


1. belépsz az új fiókkal

2. a felhasználói beállításoknál bekapcsolod, hogy az üdvözlőképernyő helyett a CTRL+ALT+DEL lenyomása legyen kötelező a belépéshez (vagy valami ilyesmi). Ezzel azt éred el, hogy a klasszikus, Win2000-es bejelentkezési képernyőt kapod indításkor, ahová beírhatod a felhasználónevet és a jelszót. Így be tudsz lépni a "rendszergazda" felhasználóvel.

3. törlöd a létrehozott másik rendszergazdát (szerintem ezek után már lehet, ha nem az alapértelmezett vezérlőpult elemen, akkor van ott valami link egy "fejlettebb" beállító panelre - bocs, hogy nem vágom fejből, évek óta nem láttam már XP-t), és kb. ott leszel, mint azelőtt (ha kikapcsolod a ctrl+alt+del opciót).

2015. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!