Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lemezek másolása, mi minősül...

Kukutyini kérdése:

Lemezek másolása, mi minősül jogtisztának?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy mi és meddig minősül jogtisztának?

Úgy tudom, ha lemásolok egy lemezt amit megvettem, és ezt saját célra tettem nem terjesztés céljából, akkor minden további nélkül másolhatom és konvertálhatom.

Így van ez?

Illetve mi van az internetről letöltött tartalmakkal?

Saját célra való zene/film letöltés elvben engedélyezett-e? (pl Youtube-ról)

Torrentről való letöltés esetén mi a helyzet? (pl HnR)

Valaki össze tudná foglalni mit szabad és mit nem?



2015. nov. 20. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt egy alap mai júzert érdekel is? o.O


Amúgy úgy hívják, hogy: Licenc

Benne minden le van írva. Az amit telepítés előtt el kéne olvasni, csak rákattintunk, hogy megértettük és csoki.


De vannak olyan dolgok is, amit:

- letöltesz

- kiírsz (pl. DVD-re)

- terjesztesz

De pénzbeli juttatásban nem részesülsz, az szavad és legális. Ilyen pl.: a GNU Licenc (avagy más néven szabad szoftverek)

2015. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még egy feltétel. Szerzői jogvédelmet szolgáló műszaki intézkedést nem tehetsz működésképtelenné. Vagyis, ha a lemez másolásvédett és te ezt a védelmet feltöröd, hogy a másolat is lejátszható legyen, máris törvénysértést követtél el.


A torrent gyakorlatilag is illegális jogvédett tartalmak esetén, mert a működési elvéből kiindulva nem csak letöltesz, hanem fel is, vagyis nem csak saját használatra töltesz le jogvédett tartalmat, hanem azt másokkal is megosztod.

2015. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!