Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit csináljak, ha vírus van a...

Mit csináljak, ha vírus van a számítógépen?

Figyelt kérdés
Avast free vírusirtót használok. Átlagosan heti 2 alkalommal fordul ez elő hogy a számítógép betöltése után megjelenik a tálca fölött egy fül, hogy "Az Avast blokkolt egy ártalmas fájlt vagy weblapot, további művelet nem szűkséges."kb. 6-szor közvetlenül egymás után. pedig még semmit sem csináltam, csak bejelentkeztem. nem nyitottam meg semmit, az internetet sem. Elindítom a víruskeresést, (teljes vizsgálat) és talál kb. 7 vírusos fájlt. Ezeket kitörli, és pár nap után kezdődik minden elölről. Megjelenik a felirat, stb. Nem töltök le rá semmit, nem játszok rajta, az internetet is csak alap dolgokra használom pl.: hírek olvasása stb. (Windows 8.1) A segítséget előre is megköszönöm.

2015. nov. 24. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
használj AVG Antvirust Free Editiont, nekem mindig bevált
2015. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az nem magyar .
2015. nov. 24. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Először is azt tudom tanácsolni így elsőre, hogy próbálj ki más vírusirtót! :)
2015. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
eset.hu -t ajánlom havi újságkóddal, avast régen télleg jó volt de ma már nem sokat ér.
2015. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kezdetnek ESET Online Scanner, az ingyenes.
2015. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem Comodo Antivirus van,nekem bevált.Csak ajánlani tudom.
2015. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindegy melyik nagyobb, elterjedtebb víruskereső van a gépeden, a lényeg hogy folyamatosan frissítve legyen (mint az operációs rendszered és az egyéb programok is!).


Másrészt nem árt egy kis egészséges paranoia is: nem szabad "bedőlni" a csábító linkeknek, tartalmaknak. Szokták is mondani: a legjobb vírusmegelőzés maga a felhasználó figyelme.


Harmadrészt: néha érdemes a gépet átvizsgálni más víruskeresőkkel is, mivel mindegyik vírus-/kártevőirtók a kártevők egymást nem teljesen fedő halmazát látják - van pár, amelyet az egyik irtó lát, a másik nem.


Hogy ne érvényülhessenek az élő rendszerben betöltött esetleges kártékony programok mindezeket érdemes

* rendszerinduláskor lefutó antivírus-termékkel

* vagy tiszta gépbe átrakva az inkriminált meghajtót és ott elvégezni a keresést

* illetve csökkentett módban, kikakpcsolt rendszer-visszaállítás mellett elvégezni a kártevő-ellenőrzést

Ezekhez az alábbi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__6..

#3-as (2015-06-29 21:00-kor kelt) hozzászólásában már írtam segítséget.


Illetve egy marginális megjegyzés: milyen kártevőket azonosított a vírusirtód? Erről tudsz valamilyen képernyőképet, naplórészletet mutatni?

Ezt azért kérdem, mert lehet, hogy csak valami kis, veszélytelenebb "potenciálisan szükségtelen alkalmazásról" (PUP - Potentially Unwanted Program) vagy "nyomkövető sütiről" (Tracking Cookie) van szó, amit a vírusirtó rezidens védelme nem vesz figyelembe, de a mélyreható keresés már jelzi.

2015. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

ezeket találta:


[link]

2015. nov. 24. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem esetem volt. nem valt be aztan avast avira stb. eddig a legjobban az AVG valt be. es a telepitesnel be lehet allitani magyarra.
2015. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!