Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetséges-e, hogy károsodott...

Ftibor1 kérdése:

Lehetséges-e, hogy károsodott az alaplap is?

Figyelt kérdés
Hy! Egy cooler master k350 ablakos gépházba egy asus íróbol kivettem a dvd-t,de egy cooler master elite 600w amihez gyorsba egy régi tápkábelt csatlakoztattunk,elkezdett füstölni az i/o front panelnek az usb csatija, az alaplap egy gigabyte ga z97pd3,ami még kissé hiányos, pl: ram,hdd,ssd,a proci egy pentium g3450 ami a asus maximus vi hero lapomba lett leszélezve(ott a lábak elhajlottak a hero foglalatába). A lényeg rossz procival és memória nélkül kapcsoltambe a gépet,hogy a dvd lemezt kivegyem,mert volt egy xp-s gép ami megfagyott az xp logó betöltésénél és az a dvd lemez ami az íróban volt azon windows 7 volt,így az xp-s gép átlett telepítve win 7re,de a k350es ahogy elkezdte a füstöt eregetni,amint kijött a lemez nyomban a tápot a kis billenőkapcsolóval lekapcsoltam,így már nem füstölt,és hogy szerintetek lett e vminek baja? I/o panel kábelei nem biztos,hogy stimmeltek,ugyanis abba a tudatba voltam,hogy mikor azt megvette tőlem akkor az alaplapra rádugdostam a reset/power hdd stb kábeleket,ő azóta a k350et a dobozába tartotta,szóval......Csak annyit,hogy szerintetek kuka a füst miatt,vagy ha meglesz hozzá minden akkor még lehet e használni?Haverom gépe...... Történt e veletek ilyesmi?
2015. dec. 27. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a tanulás végett, minden cd/dvd eszköznek van egy pici lyuk az elején, amibe ha bedugsz egy tűt vagy vékonyabb gemkapcsot, áram nélkül is kiadja a tálcát a lemezzel...

Az alaplapot meg meg kell nézni hozzávaló procival+rammal hogy működik-e.

2015. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az lesz,csak hát nem olyan egyszerű minden alkatrészt beszerezni egyszerre,ugyanis viszonylag drágák,"közmunka bérből"...........
2015. dec. 27. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!