Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Töredezettség mentesítésnek...

Töredezettség mentesítésnek mik a jó hatásai?

Figyelt kérdés
Úgyértem hogy a winchesteremen csupa pirossal jelzi szinte hogy minden fájl töredezett és mi a jó hatásai annak hogyha én lefuttatom a töredezettség mentesítést? Erre a winchesterre van feltelepítve a windows xp. Ha lehetne akkor valaki leírná ennek az összes jó hatását?

2015. dec. 30. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Felgyorsul a gép. Egyébként jobb a beépítettnél ez:

[link]

A Free-t töltsd le és telepítsd.

2015. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a merevlemezeknél van értelme, SSD-nél szinte semmit sem gyorsít. Képzeld el, hogy egy hosszabb szöveget több lapról kell összeszedned. Hogyan lesz meg gyorsabban a teljes szöveg? Ha minden lap egy helyen van, vagy ha rohangálhatsz jobbra-balra hogy összegyűjtsd az összes lapot? Na, a merevlemez nagyjából ezt csinálja.
2015. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az adatok egy korongon helyezkednek el, amiről egy olvasófej szedi össze az adatokat nem mindegy, hogy az egymáshoz tartozó információk mennyire vannak szétszóródva a korongon. Jelentősen lassul az olvasási/írási teljesítmény ha a fej nem szekvenciálisan (folytonosan), hanem sok apró morzsából szedi össze a kívánt adatokat. Például ha egy 500MB-os fájl a korong külső peremén folytonosan helyezkedik el, akkor azt akár 100MB/s feletti sebességgel is lehet olvasni. Ha a korong belső felén, de szintén folytonosan található, akkor is kb 60MB/s-mal kezelhető. Ha ugyanez a fájl 100 apró részben van szétszóródva mindenfelé, akkor a fejnek összevissza ugrálva kell a kis darabokat összeszedni és az átlagos sebesség 20MB/s vagy akár kevesebb is lehet (attól függően, hogy hány felé és mennyire szétszórva helyezkednek el). Valószínűleg a nagy fokú töredezés fárasztja az olvasófej mechanikáját is azaz hamarabb tönkremehet a meghajtó. Ha gyakran törölsz, másolsz különböző méretű fájlokat az idővel egyre nagyobb töredezettséghez vezethet, ilyenkor érdemes időnként lefuttatni a mentesítőt (pl 3 havonta). SSD meghajtónál erre nincs szükség (nincs korong és olvasófej csak memória chipek és egy vezérlő).
2015. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jó a Piriformos Defraggler, bár én a TuneUp Utilities (ma már AVG PC TuneUp) mentesítőjét szoktam használni. Mondjuk sok minden másra is jó a TuneUp, de ha csak töredezettségmentesíteni kell, akkor a Piriform programja jó választás.
2015. dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Semmi észrevehető jelenség nincs. Nem is látom értelmét. Soha nem vettem észre semmi extrát töredezettségmentesítés után, ellenben órákat szöszmötöl vele a gép.
2015. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem mindegy a töredezettség mértéke és a felhasználási igények, szükségletek milyensége. Ha egy 100MB méretű fájlt 1000 helyről kell összekaparni az nyilván tízszer lassabb nagyságrendileg ahhoz képest, ha egyben be lehet olvasni. Persze ez már igen komoly szintű töredezettség vagyis valóban nincs sok különbség egy kissé töredezett meghajtónál, de extrém esetben igencsak fárasztja a meghajtót és lassítja a munkát.
2015. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :D segítőkészek vagytok. :)
2015. dec. 30. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem full töredezett a vinyóm (52%), eddig azért nem defragmentáltam, mert nem voltam otthon/nem volt időm. Igen, nagyon lassítja a gépet, valószínűleg 1 napig fog dolgozni. De megéri megcsinálni, mert nekem kb. 2 percig tart mire betölt. XD Szóval az én példámból okulva, 3 havonta tartsd karban a vinyódat!
2015. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Defraggler nagyon gyorsan dolgozik, 1-2 óra alatt végez.

De vannak más töredezettség mentesítők is.

[link]

2015. dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 lehet, hogy nem nekem írtad, de segítettél, köszi. Szükségem van a gyorsaságra. :D
2015. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!