Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi okozza ezt? Légyszi sürgős!

Mi okozza ezt? Légyszi sürgős!

Figyelt kérdés
Már egy ideje hiába tettem fel bármilyen"Nod32,avsat4.8,AVG9.0,Avira,Kaspersky"vírusírtót és hiába formáztam már számtalanszor a winchestert mikor a rendszert legyen az akár eredeti XP3,vagy valamiféle buherált XP tök mindegy míg a rendszer felmegy addig ok,aztán amikor a programokat telepítem Winamp,Jet audió,Neró,Messenger,Totál commander stbmindegy mikor lefut a víruskeresőm vagy meg akarom nyitni a progit mindíg mindent vírusosnak jelez,miért csinálja ezt hol lehet a vírus ezeket a progikat már vagy 2 éve használom és egy pár hónapja kezdődtek ezek a dolgok.A Vírusnak ezt írja:Win32/Tanatos M ez mi??
2010. márc. 28. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Fertőzött a géped. Ez VIRUS!Töltsd le ezt (30 napos próbaverzió: Kaspersky Antivírus

[link]

Kapsz hozzá kulcsot. Futtasd le.

2010. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez a Sality valamelyik módosulata, NOD ezen a néven ismeri.

[link]

Hónapok óta ott van a gépeden, már csak az segithet, ha újratelepited. De előtte irtsd le róla a vírust. Ha nem próbáltad még, akkor szerviz.

2010. márc. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Amúgy mondom már próbáltam kaspersky-vel is meg már szinte mindennel de hiába sőt már a memóriából iditható windóson keresztűl is futtattam vírkeresőt aztán újra formáztam"telepítettem" a gépet de mindig ugyanaz pl most avg 9.0 van fenn és egy fél órája eltüntette az MSN-emet!
2010. márc. 29. 00:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Tegyel Linuxot, garantaltan nem fog tobbe jelnetkezni a problema! :P egyebknet ubuntu-t ajanlom ha kezdo vagy es ki akarnad probalni, jo a magyar oldaluk is sok info van rajta, probat meger!
2010. márc. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jajaja. Tegyél fel Ubuntut. Garantáltan se vírusod nem lesz, se más, mert szinte semmi sem működik rajta :P Legalább leszoksz a gépezésről...


De hogy ne csak a flame legyen: előfordulhat, hogy valamelyik letöltött programod kapásból vírusos, lehet ez akár csak a pendriveod, a másik meghajtód (partíciód) ha van, valamelyik CD, de akár még az is előfordulhat, hogy a Windows CD-(i)d alapból vírusosak! Ha előre letöltött drivereket használsz pl pendriveról, CD-ről, másik meghajtóról, akár azok is lehetnek vírusosak. Mindig úgy csináld, hogy felraktad a windowst, kihúzott internettel, első dolgod a vírusirtó telepítése legyen, amit jelen helyzetben jó lenne egy ismerősödnél letölteni és egy leformázott pendriveon hazavinni. Aztán ha már működik a vírusirtó kezdheted a drivereket, majd a programokat telepíteni.

Ez a Sality-féle vírus egyébként olyan, hogy módszeresen megfertőzi a számítógépen lévő összes futtatható fájlt, amire csak van írási joga. A már megírt CD-t természetesen nem tudja, de az összes meghajtón, akár pendriveon, külső vinyón lévő programokat megfertőzi. Ha újratelepítéskor elindítasz egy fertőzött programot, akkor máris visszakaptad a vírust...

2010. márc. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik telepítő programban van a vírus, úgy kerülhet vissza a gépedre a teljes újratelepítés után.
2010. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy a nod milyet írhat mert ,ihelyt elindítom a telepítőjét vagy az avast is ugyanúgy rögtön kékhalál jelentkezik!!!Tehát csak a kasp/AVG 9.0/Avira stb mentek fel de ezek is mind kivétel nélkűl még saját magukat is vírusosnak jelezte!
2010. márc. 31. 10:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a virusirtók rosszak, a gépedre bebetonozta magát a VIRUT. Formázás, virusirtás után MÁS telepitővel próbáld újrarakni. Könnyen lehet, hogy az op.rendszer telepitője is fertőzött. (Ha XP, próbáld meg Win7-tel).
2010. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!