Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az Iphone tényleg feltörhetetl...

Az Iphone tényleg feltörhetetlen lenne?

Figyelt kérdés
Amerikában az FBI jogi úton kérte az Applet, hogy törjenek fel nekik egy Ihonet ami egy terroristáé volt, de valahogy számomra hihetetlen, hogy nem képesek rá maguktól is. Eleve eddig úgy tudtam, hogy bármit amit telon csinál az ember azt a szolgáltató menti egy fél évre visszamenőleg, így akár tőlük is megkapható, hogy kikkel beszéltem vagy milyen oldalakat néztem meg.

2016. febr. 21. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

" Eleve eddig úgy tudtam, hogy bármit amit telon csinál az ember azt a szolgáltató menti egy fél évre visszamenőleg, így akár tőlük is megkapható, hogy kikkel beszéltem vagy milyen oldalakat néztem meg."


Te tényleg elhiszed ezt a sok bullshitet??? Minek figyelnék gipsz jakabot?? De elárulom, hogy ez csak egy hülye hiedelem amivel lehet riogatni az embereket. Jogszabály írja elő azt is, hogy a térfigyelő kamerák felvételeit 2 vagy 3 napon belül törölni kell. Pontosan nem tudom, hogy 2 vagy 3 nap.

Nem, a szolgáltató nem tud rólad mindent. Ha így lenne, akkor a rendőrségnek tényleg sokkal könnyebb lenne elfogni a bűnözőket.


Egyébként, hogyha magát a chipet kiveszik, akkor hozzá lehet férni az adatokhoz. Volt erről több hír is. Csak az meg kockázatos, mert ha sérül, akkor vesznek az adatok is.

Ezért próbálkoztak először a hivatalos úttal.

2016. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Jogszabály írja elő, hogy csak úgy indíthatsz telekommunikációs céget, ha hosszú hónapokig őrzöl minden átfolyó releváns adatot. Nem célzottan csinálják - mindenkit rögzítenek, mert kötelező nekik.
2016. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

ma 13:08

Csakhogy az imessege neten küldött adatait nem látja a szolgáltató, mert titkosított és csak a fogadó fél tudja elolvasni.

Ilyen szinten nem tudják rögzíteni a dolgokat, sőt a beszélgetéseket sem rögzíthetik.

2016. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"amit telon csinál az ember azt a szolgáltató menti egy fél évre visszamenőleg"

Nem. Az Internet-szolgáltató - legalábbis kis hazánkban - nem menthet el ilyen adatokat.

Elvileg láthatja, milyen oldalakat nézel, de ezeket nem mentheti le, és adhatja ki 3. félnek. Maximum a hálózatának integritásának megőrzése érdekében használhatja fel ezeket az adatokat (hálózati támadások, spamek ellen, forgalomszabályozás miatt, stb...)


Amit rögzítenie kell, hogy az adott előfizetőjének mikor, milyen MAC-című eszköznek, milyen IP-címet osztott ki az általa kezelt IP-címtartományából. Ezt a hatóságok részére prezentálnia kell tudnia.


"Amerikában az FBI jogi úton kérte az Applet, hogy törjenek fel nekik egy Ihonet ami egy terroristáé volt, de valahogy számomra hihetetlen, hogy nem képesek rá maguktól is."

Az Apple 2014 szeptemberében vezetett be egy olyan titkosítási szisztémát melynek segítségével a telefonon tárolt adatok - hatályos időn belül (hisz minden titkosítás elvileg feltörhető) - nem fejthetőek vissza:

[link]

eddig gyanítom a titkosítási kulcsot kiadták a hatóságoknak, de most mindenféle adatvédelmi indokokra hivatkozva elállnak ettől - ez persze nem tetszik a törvényhozóknak:

[link]


Szóval ez szvsz. inkább jogi csata, mint informatikai.

2016. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Trevor. ***** válasza:
43%
Amit programozók egyszer lekódolnak, azt ha mások nem is, de ők maguk vissza tudják fejteni. Inkább csak azért mondták, hogy nem tudják feltörni, hogy még többen vegyék a túlárazott gagyi ájfónt (tipikusan az az eset, hogy ha már a felhasználó hülye, legalább a telefon legyen "okos").
2016. febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-ös, ott a válasz fentebb: "hatályos időn belül nem fejthető vissza".


Attól, hogy írok egy szoftvert, ami kulcspárral titkosít, nekem maximum a kulcspár egyik fele van meg, az a másik ismerete nélkül nem sokat ér. Amire Te gondolsz, az olyan titkosítási algoritmus, amit "visszafelé" futtatva megkapom az eredeti adatot. Ilyet max. általános iskolában íratnak a gyerekekkel.

2016. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi celja volt az FBI-Apple hirnek, de azt tudom hogy nemcsak az FBI-nak de a sima varosi rendorsegnek is van egy olyan gep a birtokaban, amit rakotve a telefonra, az osszes adat a telefonon elerheto. (ez most nem a hiperszuper extra titkositasu telefonokra ertem, hanem az atlagfelhasznalo telefonjara, akinek max ujjlenyomatos vagy 4 szamjegyu kodos zarolas van a telefonjan.)


Voltam rendorsegi bemutaton, ahol kozelrol megnezhettuk a kutyut (ami egyebkent tobb 10ezer dollar) es volt hozza az egvilagon mindenfele telefon kabel. A nyomozo radugja a telefont a kutyure es az megmutatja az osszes fotot, videot, telora letoltott emailt, hivott szamokat, kontak listat, hasznalt appok altal elmentett sutik, bongeszo history, mindent.


A mobil szolgaltatonal pedig lekerik az x y idopontban vegrehajtott hivasok listajat, azok geo poziciojat es siman bemerik hogy ki mikor hol jart kit hivott hany percig beszelt stb.

2016. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!