Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kell a microsoft security...

Kell a microsoft security essential melle mas virusirto is, pl avast free, vagy ez eleg, hogy kis esellyel kepjak virust?

Figyelt kérdés

2016. márc. 12. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell, sőt az MS vírus kergetője tök felesleges.

(Alapból van a Defender, ami egy alapvédelmet add)

Avast jó, de a "hüle" felhasználótól az se óv meg.

A legtutibb: Ésszerű használat, szűrt böngészés...

(És nem telepítesz minden netről letöltött izét)

2016. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi, akkor ez igy eleg lesz. A pendrive-omon volt 4 trojai, s feltem,hogy megfertoztem a laptopot vele, ezert futtattam le a Micr sec ess-t rajta, ki is irtotta, remelem. A pendrive is tiszta.
2016. márc. 12. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Eset Smart Security 30 naponta kreálsz új kódot mindennél jobb vírusírtó
2016. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem is a Security Essential van. Nincs semmi gondom a virusokkal általában. Ha mégis évente 1-2-szer rosszra kattintok és olyat töltök le ami vírusos, akkor installálom valamelyik más ingyenes vírus keresőt, kitisztítom a gépem vele alaposan, aztán eltávolítom a vírus keresőt, mert ezek a vírus keresők nagyon belassítják a gépem(win7). Ez a módszer bevált eddig. :)
2016. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom nagyon nem fér meg egymás mellett két vírusírtó. Ha telepítesz egy újabbat annak első dolga megnézni van-e már fenn a gépen ilyen és, ha igen, akkor felszólít az installer, hogy előbb szedd le a másikat.


Három vízválasztó alapján érdemes végiggondolni a kérdést:

(1) erőforrásigény szempontjából. Bízony a realtime pajzs eszi a pc erőforrásait. A Security Essentials kevésbé mohó ilyen téren, viszont kevésbé is hatásos. Viszont a Defendert érdemes lecserélni vele.

(2) akarsz-e fizetni éves supportot érte. Bizony a naprakész vírusírtó pénzbe kerül, én tudtommal csak a commercial termékek rúgnak érdemben labdába.

(3) mindenképpen vírusírtóval akarod kezelni a problémát? Magyarán jársz-e "veszélyes" helyeken. Ha pár jogtiszta progit használsz és fenn sem vagy a neten, akkor felesleges real-time pajzsban gondolkodni (szerintem). Ha meg jársz veszélyes helyeken, arra lehet dedikált gép, amit bármikor lehet újrainstallni pl.: Acronis backupból. Magyarán a felhasználási mód sok mindent determinál a témában.

2016. márc. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 teelapo ***** válasza:
A "víruskereső" kategória mellett van egy másik "kémprogram-kereső" is. Az, hogy melyik termék mit is csinál pontosan nem mindig derül ki. Az egyik legjobb ingyenes kémprogi kereső a malwarebytes.org-ról letölthető. Ez nem "pajzs", nem fut folyamatosan --ezért nem is lassít--, neked kell kézzel pár hetente elindítani. Mikor az Avast vagy NOD nem talált semmit, ez talál még nem kívánatos dolgokat (felugró reklám-ablakok progijait pl)
2016. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a tanacsokat. Lefuttattam az eset online viruskeresőjét is, s időnkent ezt maskor is meg fogom tenni a virusirtom mellett.
2016. márc. 25. 21:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Jók lehetnek az online víruskergetők is, pláne, ha nem bízol csak egyben és több gyártó cuccát is akarod használni. Viszont, ha sok file van (nekem van olyan progim, ami alapból 56.000+ file-t tartalmaz), azokra mindig teljeset futtatni ráadásul "utólag" (két ellenőrzés közben símán fertőzödhetsz), hát.... Maradjunk abban, hogy lehetnek hátulütői.


Egyébként még két dolog jutott eszembe a korábbiak kapcsán:


(4) Én, ha valamit legutoljára crackelnék az pont a vírusírtók, én értem, hogy vannak timelimit feloldók meg hasonlók, de akkor is: nehéz rájuk bíznia magát az embernek.


(5) Van viszont még egy ultimate és kevéssé ismert megoldás: DeepFreeze. Nem drága progi és a legjobb védelem minden vírus és géplassulás -teleszemetelődés ellen. Minden bootolásnál visszaáll a befagyasztás elötti állapotra. Minden bootolás utáni gépre került bit elvész (még registry beállítás is). Kicsit nehézkes az élet vele éppen ezért, hiszen minden módosítás elött fel kell engedni a fagyasztást bootolással, majd ismét fagyasztani ismét csak bootolással (azaz van két extra boot). De meg lehet szokni és nagyon jó társ (ráadásul nincs semmi extra erőforrás igénye). Trial-ek vagy egyéb beállítási opciók is előzetesen kipróbálhatók és csak azt tartja meg belőlük az ember aztán, ami tényleg kell neki, minden más nyomtalanul törlődik. "Tisztábban" dolgozó uninstaller progikat is feleslegessé teszi tehát. Régebben még crack-ként is meg tudta állni a helyét timelimites progiknál, ma már a "felhő"-södés miatt ez a lehetőség egyre kevésbé van pályán.

2016. márc. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!