Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy mentsem meg a gépem a...

Hogy mentsem meg a gépem a locky vírustól?

Figyelt kérdés
Rákerült a gépemre, és az eddigi összes képem és word v. excel dokumentumom tönkretette. Mi a teendő? (nem fogok váltságdíjat fizetni)

2016. márc. 29. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

legközelett figyelj oda mit töltesz le

visszaállítani a fájlokat talán akkor lehet, mikor leszdted a vírust és van visszaállítási pont

2016. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*legközelebb
2016. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Adataid lehet elvesztek. Sajnos, nem biztos hogy engedni fogja, hogy parancssorral, vagy barmilyen szoftverrel eltavolitsd. Probald meg a virusirtot behozni (feladatkezelo nem tudja bezarni a folyamatoknal a virust, ha megkeresed a folyamatat? Ha sikerult viruskereses, vagy keresd meg te magad a szoftvert amiben lehetett. Msconfig automatikusan indulo progik, szolgaltatasoknal is keresd meg (ha nem megy viruskereses, és malwarebytes anti malware kereses sem arthat). Ha nem tudod ezeket hasznalni mert ezeket is zarolta, akkor ujra kell rakni az oprendszert, ami adatvesztessel fog jarni.
2016. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyebkent a fajlok a virus torlese utan dekodolhato. Keress ingyenes progikat a neten. Guglizz ra hogy mi a teendo az ilyen fajlokkal
2016. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
@SunyaMacs : egyebkent az nem segit neki hogy mit kellett volna tenni, hanem csak az hogy mit kell tennie. Olvasd el a szabalyzatot. Ha nem ertesz hozza, vagy hogyha nem tudsz ertelmeset mondani akkor ne kommentolj. Segitsegadas a cel nem a kotekedes.
2016. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csokkentett modban nem nyillanak meg a kepek/dokumentumok? Ha ugy mukszik akkor mentsd oket onnan kulso eszkozre, onnan virusirtozz meg anti malwarozz (csokkentett modbol), es megvan. A csokkentett mod alaplaponkent osenkent mas, nekem nyomva kell tartani az f8at vagy az f6ot (nem jut eszembe melyiket).
2016. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Marmint ujrainditas utan, egybol nyomva tartod.
2016. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezeknek a dolgoknak utánajárok,aztán lesz ami lesz.

Egyébként freemailen kaptam egy e-mailt, csak megnyitottam a pdf fájlt aztán következett be a "tragédia".Köszönöm a segítséget!

2016. márc. 29. 12:01
 9/12 anonim válasza:
Kérdezö esetleg ha sikerül találnod valami megoldást a fájlok viszakódolásával akár itt de inkább privibe ird már meg . ez persze kölcsönös mert én is nézelödök. én leszedtem a virust a gépet ujraraktam de a kódolt fájlaimat kiirtam egy dvd-re hátha majd 1x lesz rá megoldás.
2016. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, én is azért utána olvasgatok a témának! Ha lesz rá lehetőség, hogy ezeket az adatokat vissza lehessen állítani, jelzem! :)
2016. ápr. 16. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!