Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szükséges-e vírusírtó?

Szükséges-e vírusírtó?

Figyelt kérdés
Egyszer hallottam olyat egy informatikus ismerősünktől, amikor még javította a gépet, hogy vírusírtó igazából nem is kell egy gépre, mert ha vagy olyan okos, hogy nem szedsz le egyet magadnak, akkor nem lesz semmi gond. Manapság meg igazából olyan vírusok vannak, hogy a vírusírtó csak rosszabbat tenne a helyzettel. Ez igaz?

2016. máj. 11. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szoktál torrentezni, akkor nem árt egy jó vírusirtó. Tapasztaltam.
2016. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hominida ***** válasza:

Nem, nem igaz. Sőt, ijesztő baromság, amit az ismerősöd hirdet. A honlapok már önmagukban is fertőzőek tudnak lenni, az emailekben és Facebookon küldözgetett prezentációk szintén, és a Google sem csak olyan találatokat ad, amelyek garantáltan tiszta oldalakra irányítanak, vagy ahonnan garantáltan vírusmentes példányt tudsz letölteni magadnak egy ingyenes és hasznos segédeszközből. Végül, de nem utolsósorban: ha kapsz egy ártatlannak hitt dokumentumot, egy programot egy ismerősödtől, akár csak munkaügyben, és ő nem él szűzi életet, távol tartva magát az internet minden bugyraitól, akkor anélkül fertőzhet meg téged, hogy tudná, hogy ő már meg van fertőzve.


A víruspajzs egy szükséges rossz. Rossz, mert lassítja a gép működését, terheli a memóriát, de ha nincs, akkor kitártad a lakásod ajtaját, mondván, hogy minden embert ismersz a környéken, és nincs közöttük egy tolvaj sem.


Hogy a víruspajzs hogyan rontana a helyzeten, azt pedig sajnos én nem értem.

2016. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Relatíve igaza is lehet az ismerősnek pl. vannak olyan linux penetration testing oprendszerek amikre ha vírus irtót teszel nem indul el a tesztelő progi pl metaspolit kapásból kizsigerelődik .Vagy ha pl debian rendszer fut egy gépen grafikus mód nélkül a használó meg akkora varázsló hogy kapásból kiszúrja már proci terhelésből hogy olyan folyamat fut aminek nem szabadna.De ha windows van a gépen akkor kell egy tűzfal meg egy jó vírusirtó rá.Sokan azt nem hajlandók figyelembe venni hogy ha fogsz egy win-es gépet és csak rákötöd a netre robotrendszerek tízezrei fogják veretni a tűzfaladat bebocsátást kérve úgy hogy előtte egyetlen honlapot sem kell felkeress.
2016. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kell vírusirtó, mert nem mindig rajtad múlik hogy összeszedsz-e valamit. Elég ha egy weblap 2 mp alatt átirányít egy oldalra ami már fertőzött, és már kész is a baj. Arról nem is beszélve, hogy vannak fertőzött e-mailek, vírusos reklámok, hamisított bejelentkezési oldalak amiket te nagyrészt csak utólag vennél észre, de a vírusirtó rögtön kiszűri (a legtöbb).

"igazából olyan vírusok vannak, hogy a vírusírtó csak rosszabbat tenne a helyzettel"

Ezt nem nagyon értem, egy vírusirtó nem tud rosszabbat tenni ha már a vírust átengedte.

2016. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!