Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valahogy rákerült a gépemre...

Dönyix kérdése:

Valahogy rákerült a gépemre egy kínai szar ami lassítja a gépet, és egyszerüen törölhetetlen már mindenhogy próbáltam, de bem sikerült, gondolom mert irásvédett próbláltam megváltoztatni de nem engedte, valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés

2016. máj. 30. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
legközelebb figyelj oda mit csinálsz..
2016. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én figyeltem,sose mentem olyan oldalakra,és nem töltöttem le semmit.
2016. máj. 30. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
igen, a vírusok csak úgy maguktól jönnek.. sok olyan helyről lehet beszedni ahol nem is gondolnád.. és a vírusért 98%ban a felhasználó felelős
2016. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Mindenképpem kell a gépre megbízható, erős védelem, "a nem járok megbízhatatlan oldalakon" kb. tíz éve nem működik. Ingyenesek között is vannak jók (pl Avast), de a fizetős, tűzfalas még jobb (pl. Eset Smart Security9).

[link]

2016. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

TÉNYLEG mindenhogy próbáltad? Ha igen, installáld újra a gépet. Ha csak úgy rámondtad, előbb próbáld ki ezeket:

Revo Uninstaller

Wise Program Uninstaller

Malwarebytes

AdwCleaner

Hitman Pro


Amúgy állandóan hallom ezeket az "én nem csináltam semmit" dumákat, aztán mikor bekapcsolom a gépüket, ott virítanak mindegyiken a µTorrent, KMPlayer, Daemon Tools és hasonló szoftverek, amik telepítéskor és frissítéskor is számolatlanul pakolják fel a kártékony programokat.

2016. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

Az a "kínai szar" nem véletlenül egy Windows 10 feltörésekor ment rá? :-)


Ahogy írták előttem is, oda kell figyelni... ...viszont én viruskeresőt sem raknék a gépre, mert az úgyis csak lassítja a gépműködést és a vírusok, ahogy előttem is mondták mindig úgy kerülnek a gépre, hogy a felhasználók elindítanak olyan programokat is, amiket meg sem néznek, el sem olvasnak... :-)


Nekem pl. nincs viruskeresőm (illetve csak az operációs rendszer beépített keresője), de nincs is virusom!


Amikor mégis ilyen csávába kerülök, mint Te, nos akkor ahelyett, hogy napokat csesznék el arra, hogy leszedjem, inkább újratelepítem az egész gépet!

2016. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

"Nekem pl. nincs viruskeresőm"

Meg is érdemled.


"(illetve csak az operációs rendszer beépített keresője)"

Pláne. :)


"de nincs is virusom!"

Vagy legalábbis azt hiszed.

2016. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában csökkentett módban kell elindítani a gépet, és úgy le lehet törölni.


VAgy készíts egy G DATA indítólemezt, és arról bootold be a gépet, úgy végezd el a vírusvizsgálatot. Ilyenkor minden kártevőt lehet törölni, van hozzáférés a fájlhoz.


Az indítólemezt innen le tudod törölni:

[link]

2016. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!