Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hol, kinél érdemes e-mail...

Hol, kinél érdemes e-mail címet csinálni?

Figyelt kérdés

Hol a legnagyobb a biztonság,az adatvédelem.

Ahonnan a legkisebb eséllyel szivárog ki bármi is,törik fel és az állam felé sem szolgáltatják ki?


Anno egy informatikus nekem azt mondta,hogy a Gmail jobb, mint afreemail meg a citromail.

De már onnan is szivárognak ki dolgok .

Jobban tűnik a yahoo és van még egy ami még jobban védi az adatokat és senki nem férhet hozzá?


Szóval hol érdemes fiókot létrehozni?

A telefonszámom biztonságban lesz ott?

pont com ha megadom valamelyik ami cégnek az mit csinál vele?



2016. jún. 20. 13:18
 1/9 Alain Delon ***** válasza:

Telefonszám e-mail-címen? Az meg minek?

Egyébként nekem egyszer valaki azt mondta, hogy az a legbiztosabb, ha saját mailszervert állítasz be. És szerintem igaza is volt.

2016. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A GMail-nél tök felesleges messzebb menni.


> De már onnan is szivárognak ki dolgok


Mi szivárog ki? Hova? Forrás?


A Yahoo semmivel nem lenne jobb, a telefonszámot pedig nem adják ki senkinek, biztonsági azonosításhoz tárolják csak: hogyha valaki megszerezné a jelszavad, még vissza tudd szerezni a fiókod.


Az állam pedig továbbra is csak indokolt esetben nézhet esetleg bele - ha bűncselekményt követtél el. Tehát bitang egyszerű a recept: nem követsz el bűncselekményt.


> pont com ha megadom valamelyik ami cégnek az mit csinál vele?


Ha ez egy fontos kérdés, akkor előbb fordítsd magyarra lécci, mert jelen formájában nincs semmi értelme.

2016. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A forrást meg kell kell keresnem ami arról szól,hogy mennyi adat szivárgott ki a google-tól.


A pont com az Ami vagy amerika. Ha nekik adom meg a telefonszámom mit csinálnak vele. -erre irányult.


Már a Gmailnél és a yahoo-nál is kérik a telefonszámot a fiókot akarsz létrehozni.


Valahol volt egy grafikon a ami a fiókok biztonságát mutatta és a gmail nem szerepelt a legjobbak közt ha jól emlékszem.

2016. jún. 20. 16:51
 4/9 anonim ***** válasza:

> mennyi adat szivárgott ki a google-tól.


Erre nagyon kíváncsi vagyok, mert figyelem az IT híreket, de ilyet távolról sem láttam.


> A pont com az Ami vagy amerika. Ha nekik adom meg a telefonszámom mit csinálnak vele. -erre irányult.


A TLD-k ma már nemigen kötődnek országhoz. .com domaint én is (és bárki) tudok regisztrálni, és elég messze vagyok Amerikától, tehát a ".com"-ból a világon SEMMILYEN biztonságtechnikai következtetést nem vonhatsz le.


> Már a Gmailnél és a yahoo-nál is kérik a telefonszámot a fiókot akarsz létrehozni.


A GMail-nél évek óta kérik és pár hete még opcionális volt, most is annak kéne lennie. De mondom, ez csak a te biztonságod szolgálja.


> Valahol volt egy grafikon a ami a fiókok biztonságát mutatta és a gmail nem szerepelt a legjobbak közt ha jól emlékszem


Pont, hogy a GMail az egyetlen, amelyik figyeli, ha nem szokványos módon jelentkezel be.


[link]

2016. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alain Delon ***** válasza:

"Pont, hogy a GMail az egyetlen, amelyik figyeli, ha nem szokványos módon jelentkezel be."

Én tegnap a Yandex fiókomba léptem be, és jött az e-mail, hogy belépés történt. Egyébként levelezőklienst használok, ezért szokatlan nálam a konkrét belépés.

2016. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elfogadom,hogy jobban értesz hozzá.

De nem erre a táblázatra gondoltam.

2016. jún. 22. 12:19
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

darkmail

2016. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez elég jó?
2016. júl. 13. 21:09
 9/9 Alain Delon ***** válasza:
Az a Protonmail nagyon jó titkosítást használ, de csak akkor éri el célját, ha mindkét félnek náluk van fiókja.
2016. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!