Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Letudják e nyomozni?

Gábor8702 kérdése:

Letudják e nyomozni?

Figyelt kérdés
Azon vitatkoztunk ismerősömmel, hogy ha valaki külföldről küld e-mailt Magyarországra, akkor a Magyar hatóságok (rendőrség, titkosszolgálat...stb) letudja e nyomozni a feladot, úgy hogy az e-mail szerver egy harmadik országban van és nem add ki infót a Magyar hatóságoknak?

2016. júl. 13. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:
mondent le tudnak nyomozni ha nagyon akarjak es olyan ugyrol van szo!
2016. júl. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha nyilvános wifit használ, vagy internet kávézóból küldi, akkor nem tudják lenyomozni.
2016. júl. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Egy fontos dolgot nem írtam oda. A küldő országa sem add ki infót a Magyar hatóságoknak. Így ha van ip cím is nem tudják lekérni a szolgáltatótol? Meg ip-t hogyan tudna a Magyar hatóság így megszerezni?

2016. júl. 13. 01:42
 4/6 Hominida ***** válasza:

Kérlek, írd úgy, hogy magyar. Melléknévnél így helyes.


A titkosszolgálatok nem tökölnek, indokolt esetben kérik egymás segítségét, ha az állami szervekhez illő nehézkességgel is megy ez az egész világon. A rendőrség csak akkor kezd nyomozni, ha "ügy" van, akkor viszont az Interpol országain belül együttműködési megállapodások szabályozzák a kapcsolatokat. Az EU tagországai között is van valami egyezmény az informatikai rendszerek semleges használatának és a terrorizmusellenes harcnak az összepasszításáról, aminek gyakorlatban az a lényege, hogy ha Amerikát valahogy rá tudják venni, hogy kipréselje egy internet-szolgáltatóból az információt, akkor az információ ki lesz préselve.


Az internetes bujkálásról szóló népmesékben azt szokták elfelejteni, hogy semelyik gép sincs közvetlen kapcsolatban egy e-mail szerverrel. Az internetben pont az a poén, hogy nincs rá szükség, mert a csomópontok eljuttatják az üzenetet a címzett géphez. Csakhogy ma már régen nem úgy működik a rendszer, mint a kitalálásakor, vagyis hogy egy nagy szövedék (web) ágain szétdarabolva megy az információ, hanem fő csatornák alakultak ki, és a forgalmat a közreműködő állomások naplózzák. Az e-mail tartalmát nem fogják benne megtalálni, de a kapcsolatot igen.

2016. júl. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Tehát ha a magyar hatóság nem kapja meg a segítséget, akkor csak annyit tudnak, hogy külföldről jött az email, mert gondolom külföldi kézben lévő csomopontok naplójához nem fér hozzá még a magyar titkosszolgálat sem?

2016. júl. 13. 03:27
 6/6 Hominida ***** válasza:

Az országok közötti megállapodások révén az állami hatóságok kérhetik adatok kiadását a másik ország adatkezelési és informatikai hatóságaitól. Aztán persze hogy azok erre hogy reagálnak, az más kérdés. Bűcselekmény alapos gyanúja esetén kissé ciki megtagadni az együttműködést, terrorveszély alapos gyanúja esetén pedig már magyarázkodásra kényszerülnének. Hiszen gondolj csak arra, hogy ha valami terrorcselekmény történik, akkor a nép (a sajtómelósok) milyen dühödten szokták számonkérni a hatóságokon az előzetes felderítés elmaradását. Megszaporodtak a terrorcselekmények Európában, pár nagy országban bevallottan rákapcsoltak a felderítésre, és még a Google-nak is be kellett adnia a derekát, nem mintha ők ne gyűjtenének be pofátlanul minden hasznosítható információt, a maguk kedvére.


Ha valami sz@rházi egy gambiai levelezőszerveren regisztrál, és onnan küld zaroló vagy fenyegető leveleket, vagy bűnözőkkel tart kapcsolatot, akkor azt egy német vagy orosz webszerver-központ is kiszúrhatja, akkor is, ha például kihagyjuk a számításból a CIA által beépített hátsó kapukat. Ami egyébként nagyon helyes, mert én is elvárom, hogy a bűnözőket megfogják, és ehhez tőlem bátran átszűrhetik, vagy akár el is olvashatják az én nekik teljesen érdektelen leveleimet. Szóval tőlem azt csinálnak, amit akarnak, ha a levelem célbaérését nem akadályozzák meg.


Arról pedig az elhárítás nem fog nekünk mesélni, hogy pontosan meddig is terjednek a képességeik. Már így is túl sokat voltak kénytelenek eláruni a szent szabadság nevében követelőzőknek, meg ott van például az a mocsk állat, aki szétkürtölte, amit a kilopkodott levelekből az elhárítás tevékenységéről megtudott. De amikor a franciák többször is elmondták, hogy tervezett terrorakciókat akadályoztak meg, akkor ezek egy része minden bizonnyal igaz is volt, és ez azt jelzi, hogy nem cicóznak annyit, mint régebben, mert már nem tehetik meg.

2016. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!