Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Bekaptam valami Zepto vírust,...

Bekaptam valami Zepto vírust, hogy tudnám eltűntetni?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem nyitogatok meg ismeretlen levelekt, de délelőtt pont írtam egy külföldi honlapnak, hogy problémák merültek fel a fiókommal kapcsolatban. Pár percen belül jött egy levél(azt hittem az oldal adminjaitól), benne valami utasításfélével.

Megnyitottam, a vírus kiszabadult. Átírta a képeket, videókat, hangfájlokat valami zepto fájlra. Tájékozódtam kicsit, ez valami újféle vírus, megoldást nem találtam ellene. A gépet nem akarom újrarakni, mivel fontos dolgok vannak rajta. Van valakinek egyéb ötlete?



2016. júl. 13. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Kezdj el sírni vagy spórolni!
2016. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget...
2016. júl. 13. 23:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Rossz híreim vannak. Ez egy zsarolóvírus, zárolja a fájlokat és Bitcoinban jókora összeget követel a feloldásért. De hiába fizetsz...

Ezt még a Kürt se nagyon vállalja.

[link]

2016. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy egy téli konferencia után az összes netre feltöltött előadás és poszter szerzője kapott egy nagy angol nyelvű külföldi szaklaptól felkérést cikk írására és regisztrációra. De nagyon hamar kiderült, hogy adathalászatról és zsarolóvírus terjesztéséről van szó. Nagyon gyorsan jelezte és letiltotta az URL-t az ESET Smart Security9 (licenszes). Vagyis visszaélnek a nemzetközileg jegyzett tudományos folyóiratok nevével és a kutatók jóhiszeműségével. Én azóta minden ilyen email-t letiltattam a Gmail-ben.
2016. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Átlagos számítástechnikai ismeretekkel rendelkezem, így ez már igencsak meghaladja a képességeim... Szakemberhez vittem a laptopot végül; ő se tudta dekódolni. A vinyó ki lett cserélve és amíg nincs használható mód a vírus ellen, addig a fiókban pihen. Egyébként a szakember elmondta, hogy sokan jártak így az elmúlt két hétben.
2016. júl. 20. 00:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Éppen ezért kell rendszeresen lementeni a Dokumentum mappát, már 18-20 ezer forintért lehet kapni 1 TB külső winchestert. És igen, kell a gépre megbízható, erősre konfigurált, tűzfalas védelem. Nem kell sajnálni azt a 12-14 ezer forintot pl. az Eset Smart Security9 licenszéért, ennyi egy évre. Kedvezmények is vannak.
2016. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az az érdekes, hogy az elmúlt két hétben az Eset majdnem folyamatosan frissitette az adatbázisát, vagyis valóban sok lehetett a támadás. Megnéztem: soka mindent visszavert a hálózati védelme.

A Kürt cég ugyan nem olcsó, de talán meg lehetne próbálni az adatok kimentését. [link]

2016. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!