Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kiből lehet etikus hacker?

Kiből lehet etikus hacker?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy kell e akármilyen előzetes tudás hozzá vagy kell e valamilyen végzettség, van e átvilágítás vagy akármilyen vizsgálat az illető körül.

2016. júl. 27. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Belőled nem lesz ez 100%.
2016. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Mivel az etikus hacker az igazából nem hackel, hanem lyukakat töm (ha jól tudom, de ehhez is nyílván ki kell próbálgatnia), épp emiatt valószínűleg programozni kell tudni hozzá. Ilyen képzést magáncégek indítanak, nem hinném hogy átvizsgálnák a múltd hozzá, de ez nyílván a képzési intézménytől függ. Ahogy az is, hogy kell-e tudnod előre programozni, vagy ott tanítanak, de ha tudsz, az csak előny lehet.
2016. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SimkoL ***** válasza:
2016. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem ő tömi a lyukakat, hanem ő keresi meg...

Nagyon komoly hálózati és programozási, kriptográfiai és biztonságtechnikai ismeretek kellenek hozzá. Aki ilyen pályára adja a fejét, az nem akkor ül le életében először kódolni - és valószínűleg jó pár dolgot tört már meg, kevésbé legálisan.

2016. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem ott fognak megtanítani programozni, meg nem árt tudni programozni? :D

A hackerek az olyan programozok, akik annyira jók már, hogy képesek megtalálni azokat a hibákat a program kódba, amiket az "átlagos" programozók nem találnak.

2016. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenknek a válasz! :)
2016. júl. 27. 13:47
 7/7 anonim válasza:
50%

„Biztonsági rést találtam a weboldalukon, a kosárba rakáskor a termék árának átírásával (POST requestben) annyiért veszek bérletet, amennyiért én akarok. (50 forintért vettem havibérletet.) Nem használtam fel a bérletet, célom világos és jó, nem követtem el bűncselekményt, mivel egyből jelentettem. Meglepő viszont, hogy én 18 éves vagyok, de már 13 évesen sem követtem el ilyen hibákat. Ha esetleg a jövőben egy közbeszerzésnél csak 90%-ot kellene visszaosztani, szívesen jelentkeznék. Már csak azért, mert a MÁV-nál például teljesen ingyen vehettem jegyet, de a Szerencsejáték Zrt. oldalán is tudtam magamnak pénzt kreálni. Röviden kifejezve: a közbeszerzések engem is érdekelnek, magasabb minőségben készítem el a feladatot, ugyanannyit osztok vissza.

Üdvözlettel: X. Y.”

[link]

2017. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!