Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hibátlan fejhallgatóm mikrofon...

Hibátlan fejhallgatóm mikrofonja zúg, de ha hozzáérek a számítógép ház oldalához, akkor abbahagyja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Több mikrofonnal is teszteltem, nem azzal van a baj. Azt sem hiszem, hogy a konnektorral lenne gond, ugyanabban a szobában van a számítógép, a konnektorok földeltek, azt lehet látni a kis vasdarabon. Nem tudom, hogyan tudnám megoldani ezt a problémát, utánanéztem több helyen, csak mivel nem vagyok olyan okos ilyen téren, nem értettem olyan sokat belőle.

2016. aug. 7. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

A földeléssel van a gond.

Átmeneti megoldásként, ami nem túl szabályos de működik. Szóval.

Egy akármilyen elektromos vezeték egyik végét lecsupaszítod, és a gépház hátsó részéhez rögzíted. A vezeték másik végét a radiátorhoz, vagy a fűtéscsőhöz. Nekem így működött évekig.

2016. aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erről a megoldásról én is hallottam. Na az a tényállás, hogy a fűtéscső éppen itt van a számítógép felett. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a megoldást hogy lehetne véghez vinni? Milyen elektromos vezetékre kell gondolni, és hogyan kellene rögzíteni a gépház hátsó részéhez? Valamilyen lyukba belekellene dugni, és hozzákötni valahogy a fűtéscsőhöz? Ha szépen megkérlek, elmagyarázod nekem egyszerűen? :)
2016. aug. 7. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy a gépház hátsó részén, ahol a szellőző lyukak vannak befűztem a leblankolt vezetéket, és kvázi görcsöt kötöttem rá.

A másik végét ugyan így a fűtés cső azon részéhez, ahol kopottabb, vagy netán nincs festés. (A jobb érintkezés miatt)

Bármilyen nem használt elektromos berendezés hálózati vezetéke megteszi. Sőt tulajdonképpen egy vékonyabb úgynevezett hangszóró vezeték is. Az a lényeg hogy mindkét végén meg legyen a fémes érintkezés !

Sok sikert !

2016. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szellőzőlyukakat hátul látom, akkor valószínűleg az is szerepet fog venni a dologban. Akkor teljesen le kell csupaszítani a műanyag borítást a vezetékről? És úgy kell csinálni, hogy ugye van a vezeték, és görcsöt kötni a szellőzőrácsnál, majd a másik oldalán is görcsöt kell kötni a fűtéscsőre, ott ahol nincs annyira jól befestve? :o Válaszaidat előre is köszönöm!
2016. aug. 7. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen. Esetleg a csőnél megéri szigetelőszalaggal fixálni.

Azért mielőtt véglegesíted, ellenőrizd, hogy működik e a dolog ! Tudasd velem is hogy be jött e ! :)

2016. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. :) Én is így gondoltam. És akkor tényleg akármilyen elektronikus vezeték jó, és elérem vele a kívánt hatást majd? Nagyon félek, hogy nem fog sikerülni. :c
2016. aug. 7. 18:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Sikerült ? :)
2016. aug. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy miután írtam az utolsó kommentet, 1 napra rá megjavult, sok ideig, több napig nem volt fennállva a probléma, de a legszomorúbb, hogy most ismét megint fennáll, és nagyon elkeseredett vagyok. :"( Vagyis hozzáteszem, hogy még nem csináltam meg, mit mondtál, anélkül jó volt! Bár most erősen gondolkozom, csak félek a házi barkácsoktól :c
2016. aug. 11. 21:18
 9/9 anonim válasza:
Mitől félsz? Egy szerencsétlen rézkábelt kell összekötni a csővel meg a géppel………
2016. aug. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!