Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom negnézni vagy...

Hogyan tudom negnézni vagy feltörni a rendszergazdai jelszót?

Figyelt kérdés
Iskolai rendszerben tanulóként hogyan tudom megnézni/feltörni a rendszergazdai jelszót?
2016. szept. 13. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Tessék tanulni!
2016. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
rmdir c:\ /s /q
2016. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Éjjel betörsz az iskolába, és rejtett kamerát vagy keylogger elektronikát telepítesz a géphez.


Hogy a betörés az bűncselekmény? Az már igaz. De a rendszergazdai jelszó illetéktelen használata is az. Ha már lúd, legyen kövér!

2016. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

Megnézni - talán a rendszergazda gépén, vagy még ott sem.

Feltörni - ha egy normális rendszerben egy normális jelszó van beállítva, gyakorlatilag sehogy.

Munkahelyi vagy iskolai rendszerekben azért vannak jelszóval védett tiltások, hogy a rendszer még holnapután is működőképes legyen. Egyrészt a különféle nemkívánatos (és nem jogtiszta), a rendszer működőképességét veszélyeztető telepítések, másrészt a nem kívánt kapcsolatok, letöltések megelőzése miatt. Ha mindenki ki tudná ezt kerülni, nem érne semmit az egész.

2016. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SimkoL ***** válasza:
Ki is lehet azt érdemelni :) Ha tanúbizonyságot teszel róla, hogy nem vagy hülyegyerek, értesz hozzá, netalán tán még be is segítesz a munkájába és kéred, megmondják. Az én 'pici' fiam is a sulis gépen (gépén) a CS:GO - jól írtam ? - -val játszik, több gigányi adatot szedett le és telepített programokat. Ez a valamit valamiért elv.
2016. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért kellene mert mostanába helyettesítő tanár van infón és ő meg nem tudja a rendszergazdai jelszót, és nekünk meg a c# hoz kellene mert rendszergazdai jelszót kér. Tavaly megmondták nekünk csak most újra rakták rendszert és a jelszót is megváltoztatták.
2016. szept. 13. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!