Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Wifi routeren keresztüli...

Wifi routeren keresztüli adatelérés?

Figyelt kérdés
Sziasztok kicsit hosszú lesz és a kérdés jellege miatt inkább a válaszokat PM-be lenne jó szerinte. Na szóval kb fél év mulva lesz egy előadásom ahol a routerek és a biztonság lenne a téma igen ám de van DEMO rész és az az elvárás hogy be kellene mutatnom egy, egy hálózaton belül lévő eszközök közötti adatcserét úgy hogy a másik fél nem tud róla magyarul ellpoja. Természetesen Etikus körülmények között. Na most én arra gondoltam hog ya forgalomirányítótol indulok el és az arra rácsatlakozott PC vagy telefonrol kellene egy txt,JPEG vagy akármilyen fájl átjuttatni egy szintén azon a hálózaton lévő gépre vagy telefonra. Csak wifi játszik hisz az egész lényege ez. Na most a kérdésem az lenne, honnan induljak el hogy a megoldásra leljek.? Segítőkész válaszokat előre is köszönöm

2016. okt. 27. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem általános iskolás infóra kell, szóval én megtámadnám a googlet wifi network hack kulcsszavakkal.
2016. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem másodéves vagyok és igazából programozok és adatbáziskezelésen kérdezték meg hogy elvállalom e én Igent mondtam(nem tudom miért) és így muszáj de még van egy kis időm azért...
2016. okt. 27. 14:51
 3/7 Dongaben ***** válasza:
Akkor pontsítsunk... Az a feladat, hogy el kell "lopni" egy adatot, vagy épp az ellenkezője?
2016. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát voltaképpen igen. De vannak megkötések:


Egy hálózaton belül vannak(Wifi)

Maximális DEMO idő fél óra

Minimális fájl méret 568 kilobyte

Etikus körülmények.(Nos hogy ez mit takar még utána járok)

Tehát egy eszközről el kell lopni egy fájlt ami egy egyhálózaton belüli lévő PC-n vagy telefonon vagy akármin ott lesz mindezt fél óra alatt :/

2016. okt. 27. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez szép. Tegyük fel a legnehezebb esetet. Ekkor be kell törni a wifi-re, fel kell törni egy adott platformon futó gépet, hogy leszedd róla az adatot, majd fel kell törni egy másik (akár más oprendszert futtató) gépet, ahova fel kell másolni.


Szép. Ha ez megvan, szerintem inkább a biztonsági szakirányt válasszad!


2-3 fokkal egyszerűbb, ha csak a wifire kell feljutnod és ott jelszó nélküli samba megosztások között kell másolni.


Vagy a közbeékelődéses támadást kellene kihasználni? Nem volt szerintem teljesen tiszta a feladatmeghatározás, így elég sokféle módon járhatsz el.


De nem tartom életszerűnek , hogy bármilyen programozás/adatbázis szakirányon második éves feladat lenne. Ez inkább etikus hekker képzésen lehetne feladat...


Vagy másra kell és csak megpróbálod beállítani, mint főiskolai anyag. :) De erre nem is gondolok inkább. :)

Javaslom telepíts a gépekre teamviewert, bár az kicsit csalás :D De hátha nem veszik észre!

2016. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már egy wifin vannk az eszközök csak az egyikbe kell bejutni mivel a másik ezsköz az enyém lesz ahol nyilván megy a kivetitő és be tudom mutatni. Ismétlem mégegyszer csak elvállaltam mondhatnám jofejségből is de nem én se tudom miért :D
2016. okt. 27. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Töltsd le azt a progit a netről, amit a nemzetbiztonságiak is használnak. :) Valahol írták a nevét a botrány idején... :)
2016. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!