Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért nem törli a Kaspersky...

Miért nem törli a Kaspersky Virus Removal Tool a talált vírusokat?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a KVRT-t.

Futtattam, talált 7 vírust.

Ebből 1 a Matlab Crackje, szóval az Skip-elem.

A többi 6 viszont az ESET Smart Security fájljaiban-mappájában van!

Mivel az Eset ezt saját mega nem ismerte fel, de a Kaspersky ingyenes megoldása igen, ezért utána még tudom azt választani, hogy Copy to Quarantine vagy Delete.

Majd rákattintok a Continue-ra és nem történik semmi.

Ha leellenőrzöm, megint megtalálja a vírusokat.

Most akkor ez csak egy sima Scan program vagy ki is törli? Ha csak kereső, akkor miért van benne lehetőség törlésre?

Hozzá teszem, hogy a Bootolható Kaspersky Rescue Iso image pendriveról elindítva nem talál semmilyen vírust, ráadásul kb 10 másodpercig ellenőrzi, pedig elvileg az az agresszívabb programjuk nem?

Légyszi normális válaszokat. Köszönöm.


2016. nov. 23. 11:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként erről a trójai vírusról van szó: HEUR:Trojan.Win32.Prikormka.gen
2016. nov. 23. 11:26
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a víruskeresők egymást is blokkolják. Ha az ESET valódi kódos (megvetted a licenszét?), vagy havonta változó újságkóddal használod, nem lehet fertőzött. Innen töltötted le?

[link]

Ha egyik sem (valamelyik fertőzött letöltőoldalról, illetve találtál valahol "FIX" kódot, akkor bőven kaphattál trójait. Az ESET minden terméke fizetős, a Smart vagy Internet Security pedig hamis kódot soha nem fogad el! Ilyenkor nem működik a "Behatolásmegelőző rendszer", azt csak a valódi kód beírása után a neten aktiválja az Eset szervere.

Egyszóval vagy fizetsz (kedvezmények vannak), vagy használd az ingyenes vírusirtókat (Avast, Avira stb.).

2016. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
HEUR: az a heurisztika, Esetnél kiterjesztett heurisztika is van, letöltés és telepítés után konfigurálni kell! Az utóbbi csak attól kezdve működik, aktiválás után.
2016. nov. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ide töltsd fel a trójaidat:

[link]

2016. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A Facebookos csoportban lévő kódokkal aktiváltam, nem crackeltem. De az a vicc, hogy már évek óta ez megy, és én szoktam random időközönként Kaspersky-vel átfutni rajta, de nem talált idáig semmit.
2016. nov. 23. 12:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Eset gyártója letiltotta, szoktak ilyet tenni.
2016. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Facebookról letiltották! Nézd meg, nem is működik. Ráadásul az Eset Smart Security9 megszűnt, az Eset Internet Security10 van helyette. Mindent átalakítottak.

[link]

2016. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2016. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!