Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mire érdemes a gépen tárolt...

Mire érdemes a gépen tárolt adatokat kimenteni? Pendrive-ra, vagy külső winchesterre?

Figyelt kérdés

Nem igazán értek a gépekhez, viszont van egy 500 gb-os asztali gépem, ami lassan tele lesz, 10 év fotói, videói vannak rajta, jól le is szúrtak a napokban, hogy lehetek ilyen felelőtlen, hogy nincs biztonsági mentés semmiről.

Érdeklődtem, hogy vajon mire érdemes ezt a rengeteg emléket kimenteni, de van, aki a külső winchestert mondja, van, aki meg a pendrive-ot, hiszen az talán hosszabb életű.

Fogalmam sincs, teljesen járatlan vagyok a témában, ti mit ajánlanátok?

Ha ki is mentem ezt a rengeteg adatot és elteszem a szekrénybe, akkor vajon 10 év múlva is rajta lesznek? Vagy idővel nem mennek tönkre ezek a kütyük?

Nagyon szépen köszönöm a hozzáértő és segítő válaszokat.



2016. dec. 11. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy külső vinyo élettartama, mérete és ára is sokkal kedvezőbb.

Ha nagyon meg akarsz mindent őrizni az utókornak akkor vannak speciális archiváló dvd-k amikkel megfelelő tárolás mellett tényleg egy évszázadig megmaradnak az adataid.

Esetleg felhőbe is felrakhatod, rengeteg az ingyenes szolgáltató, a Google Drive alapból 15 gb. Aztán ott van az OneDrive meg még féltucatnyi alternatíva.

2016. dec. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Külső merevlemezekre érdemes mentegetni, Pendrive-re nem, kevésbé megbízható adattároló ilyen célra, arra jó ha egyik gépről akarsz másikra valamit átvinni, de véleményem szerint biztonsági mentésre sérülékeny és megbízhatatlan adattároló.

Elég ha egy cella megsérül ami egy zip fájl egy bájtját tárolta és nem tudod kicsomagolni. Esetleg .docx fájllal és egyéb tömörítettel is ez lesz a helyzet...

Külső merevlemezekre kellene mentegetni, többre is, szinkronizálni időnként valami programmal.

Mentés után célszerű leválasztani és eltenni.

Felhőkben biztos jó sokáig megmarad, ha nem olyan fontos, amiről úgy gondolod: kikerülhet, akkor töltsd fel.

Fontos privát adatokat még úgy se szívesen töltenék fel még jelszavazva se, hogy nem osztom meg másokkal és elvileg csak én látom.

2016. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Külön vennék 2,5 házat és 2,5 merevlemezt, a házba betenném, nem a házzal egybeépített konstrukciót venném.

Ha otthonra kell, akkor vehetsz 3,5 merevlemezt is, és külső házat, adaptert konnektorba kell dugni de ha nem hordozni akarod, akkor jó az is.

Jelenleg nem tudom mekkora árkülönbség van a két megoldás közt, régen jelentősen drágábbak voltak a 2,5 házak és merevlemezek.

2016. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Esetleg megbízható márkát tudnátok ajánlani? Milyen időnként kell ezeket egy új adathordozóra lementeni?
2016. dec. 11. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Kapacitás/ár arányban a hdd a legjobb. Én is ezt javaslom, ráadásul a mentések dinamikusan kezelhetőek (írás, törlés) a dvd-t pedig megírom és csak az lesz rajta már.


Pl. a gépben egy partíción gyűjtögeted a mentéseidet és külső hdd-re le van tükrözve az anyag. Aztán időnként, ahogy az anyag szaporodása, változása kívánja, bedugod a hdd-t és frissíted a tükrözést. Erre vannak szinkronizáló célprogramok, grafikus vagy anélküli felülettel (pl. Robocopy, én ezzel tartom karban a mentések tükrözéseit, bedugom a külső lemezt, elindítom a szkriptet és 10 perc alatt elvégzi a feladatot) Persze ezeket lehet automatizálni is, de a gyakorlatias mentési felfogás szerint a géptől leválasztva célszerű tartani a mentéseinket, pont azért, hogy ha beüt a ménkű (villám, vírus, meghibásodás...), akkor a külső fizikai példányok épek maradjanak.


Valóban felelőtlen vagy, vegyél mielőbb legalább egy 1 terás hdd-t. Mert a hdd meghibásodása esetén ugye a hdd teljes tartalmától elbúcsúzhatsz, kivéve ha időnként szeretnél adatmentő cégeknél otthagyni 200 ezret. És érdemes több fizikai példányban tartani és időnként teljesen felfrissíteni a lemezek tartalmát, mert nem fognak hibamentesen működni az örökkévalóságig. És azt, hogy valamire rárakod a cuccot és 10 év múlva előveszed és ott lesz hibátlanul, na erre még kis összegben sem fogadnának túl sokan, amellett, hogy vannak 10 éves, jól működő hdd-k és írott dvd-k. Ha esetleg sokallod 1-1 hdd árát, gondolj arra, milyen lesz majd, amikor egy pillanat alatt elszállnak azok a 10 évnyi képek :)

2016. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Külső merevlemez, van 1-2 TB-s is, árban sem rossz. Nekem bevált (sok a fotó).

[link]

2016. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Külső HDD, például Western Digital Red.


Vagy:


[link]


Ez is jó ... ha beleköt (=lassítja) a védelmi rendszer, akkor tedd benne kivételnek. (A Webroot nekem először teljesen lefagyasztotta.)


Angol nyelv nem árt. A Zoolz elég komoly cucc. Dropbox-on volt 1 TB-os előfizetésem, de most már nem akarok nekik évi 31.000 - 32.000 Ft-ot fizetni.

2016. dec. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egy:

én magam az asztali gépemhez vettem egy 3,5 collos rack-et, amibe időnként beleteszem a merevlemezt, amire menteni akarok.


A külső HDD-k egy idő után megszívathatják az embert (=iszonyatosan belassulnak, ezzel jelezvén a mókusnak, hogy vásároljon újat). :-)

2016. dec. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A rack-hez:

ma már készítenek félmagas merevlemezeket is ... ezek nem működnek a normál rack-ben ... nekem is van egy Seagate ... soha nem veszek többet.

2016. dec. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!