Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Gmail.hu-n kaptam egy levelet,...

Gmail.hu-n kaptam egy levelet, megnyitottam de rájöttem, hogy nem kellett volna? (lent)

Figyelt kérdés

valami William90@indamail.hu küldött nekem egy levelet. Kíváncsi voltam ezért rákattintottam, és volt benne egy zip így már rájöttem hogy az lehet vírus.

Attól, hogy csak magát az üzenetet megnyitottam lehet valami baja a gépemnek? A zipet nem nyitottam meg persze!



2016. dec. 12. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem nyitottad meg a mellékletet nem lehet semmi gáz.
2016. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Megijedtem, hogy magával az üzenet megnyitásával is kap valami vírust. Köszi :)
2016. dec. 12. 22:11
 3/6 anonim válasza:

Törölted azt a gyanús email-t?

Ha még megvan, készítel róla egy képernyőképet?

Kíváncsi vagyok, milyen nevű ZIP fájlt tartalmazott!

Egyébként ha nem kattintottál a mellékelt fájlra, nem lesz baj!

Mindenesetre azért végezz teljes rendszervizsgálatot a biztonság kedvéért!

2016. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A saját email-címemre valami Rassamnak írtak levelet! Ellopták a szemét arab hackerek?

A Gmail se biztonságos?

2016. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom, de azonnal kitöröltem a levelet még a kukából is "ijedtségemre" hogy ilyen hülye voltam és megnyitottam.


De igen, én is felettébb furcsálltam, hogy egyáltalán ki és miért ad nekem vírust? Csak nem le akarnak nyomozni.. ahogy semmi érdemlegeset csinálok a gépemen. :D

2016. dec. 14. 14:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Azon nyomban elvégeztem egy víruskeresést de szerencsére semmit sem talált. Egyébként már nem emlékszem a vírus zip nevére, de a vége úgy végződött, hogy .ahyza ( ami az email címem kezdőrésze ahyza@gmail.hu). Érdekes. :D
2016. dec. 14. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!