Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Wifi router -t szeretnék...

Wifi router -t szeretnék vásárolni, és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem: A kiszemelt egy TP-LINK TL-WR1043ND 300Mbps FiberPower gigabit WIFI router. Szerintetek ez megér kb 13000Ft-ot? Jó választás? Ti mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

valamint a Wifi -t hogy védjem le? WPA2 personal, vagy máshogy? MAC adress filtering + jelszó?

Ismerősömnek van egy TP-Link TL-WR340GD wireless router.

Ezt is le szeretnénk védeni, de mi lenne a legideálisabb?

Ez ügyben szeretném a segítségüket/segítségeteket kérni. Előre is köszönöm.


2010. máj. 3. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Jónak néz ki ez a routered, szerintem jó lesz.

Levédeni a WPA2 a legjobb titkosítás, olyan jelszóval, amiben vannak speciális karakterek, illetve számok is. (már az í betű is speciális karakter, én e miatt kellett cseréljek kódot, mert nem tudtam beírni ubuntu alatt, de azóta már ezt megoldották).


Még titkosítás nélkül is használhatod, ha van MAC filteringed. Az ötlet az, hogy hiába nincs kódod, ha csak az általad engedélyezett gépek tudnak csatlakozni, vagyis a sajátjaid.


A WEP titkosítás egyszerűbb, és így gyorsabb is a WPAnál. Egy jó kóddal ezt ajánlom (+mac filtering ha nagyon biztonságosra akarod).

2010. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 bp1985 ***** válasza:
Feltétlenül kell 300mbit/s router neked? Csak azért, mert pl egy 10 megás net is csak 10mbit/s-et használ ki. Másolásnál van csak jelentősége. Nekem 54-es van, bőven jó, még másolásra is gépről gépre. Igaz, az csak 5400 ft volt.
2010. máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szia, nagyon szépen köszönöm a választ.

a WEP és a WPA titkosítás között lévő sebesség különbség érzékelhető ha már Wifi -n csatlakozva vagyok már egy 5-ös hálóra (3 asztali pc és kábelen és 2 laptop wifi -n), a titkosítás befolyásolja a belső adatforgalmat?

Elég biztonságos a Wifi akkor, ha levédem WPA2 - Personal -al, rakok be mac adress szűrést és beálítom h a hálózat nevét ne lássa senki? (így nem látják a Wifi hálót, asszem lehetséges, halottam róla... amelyik ajtót nem látod, azon nem akarsz bemenni...).

De gondolom elég lesz akkor a mac és a wpa. (remélem...)

2010. máj. 3. 16:13
 4/17 A kérdező kommentje:

A 2. válaszra írnám azt, hogy a router nem csak a netet osztaná, sokszor jelentős adatforgalmat kezelne.

Tekintve h a HDD-m 1 terra és a letöltések ide kerülnek...

Valamint figyelembe vettem, h hiába veszem a legspécibb kábeleket, PCI hálókártyákat (gondolok itt: wifi kártya és szimpla lan 1000mb/sec) nem tudom elérni a gigalant 1etlen Winyóval, mert a HDD-re való írási sebesség kisebb mint a GIGALan (ehhez legalább 4/5 winyót kéne raid 10-be kötni).

Szóval a router amit kiválasztottam az a kezdete a fejlesztésnek itthon, és az itthoni LAN-partiknak (van 1 másik 10-100-as 8portos routerem).

2010. máj. 3. 16:19
 5/17 anonim ***** válasza:
Én linksyst vennék, a TP-LINK trágya.
2010. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

hujjujjuj... Gratulálok a hozzáértőknek.


Élő kommunikáció esetén:

MAC cím megszerzése kemény 1 perc.

WEP kulcs törése +2 perc.

Komplett disztrók vannak erre.

Ergo WPA2 AES. Vannak routerek olyan procival amik hardveresen tudják az AES-t kódolni nézz utána.

Szanaszét van ordítva az interneten hogy a WEP nem biztonságos. Erre ezt ajánljátok? ...


"a HDD-m 1 terra"

Kötve hiszem hogy a HDD-d 1 Föld méretű. terra!=tera.


"wifi kártya és szimpla lan 1000mb/sec)"

Ezt nagyon nem értem.

1000MiB/s az 8 Gbit/s vonal kb.

1000Mbit/s az 120MiB/s, amit egy jobb vinyó ír/olvas. Nem tudom hol élsz...

2010. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, azt kihagytad, hogy OK, hogy a router tudja a 300 Mbps-et, de a wlan kártyák nem biztos, sőt valószínű, hogy 54-108 Mbps-esek.
2010. máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 bp1985 ***** válasza:
Attól, hogy a letöltés hova megy a gépen, melyik hdd-re, ill partícióra, semmi köze a routerhez. Azt én is kifelejtettem, hogy a wifi kártya képes e 300mbit/s-en menni. Mert ha nem, csak pénzkidobás a routerre. Védés: Itt igaza van, aki írta, hogy tökmind1, szomszéd routerére 4 perc alatt mentem fel laptoppal. Ő sem akarta elhinni, hogy biztonságos, és nem lehet feltörni. Nekem pl le sincs védve, mert felesleges. Aki be akar menni, az bemegy. Az ajtó zárva van, a betörő bemegy azon is.
2010. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem csak MAC filterrel van védve, az is csak azért, hogy ha valaki sak kipróbálja, h tud-e csatizni, az ne használja ingyen... Egyébként tényleg csak minőséget érdemes venni ilyenből...
2010. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

17:39 vagyok.

WPA2 AES-t azért nem törik úton útfélen. :-) Én is ezt használom.


Amúgy wifibe nem mentem bele mert nem értem. Lan Partira Wifit használni hülyeség. Amikor egy meccs azon múlik hogy kinek van az usb-s egere 125hz mintavételezési frekin ami 8ms reagálási időt jelent és kinek 500-1000hz-es (értelemszerűen 2 és 1 ms idő) nem fogom még Wifivel rontani a pinget. Mindig lesz olyan ember aki hülye és kész, meg is van a sértődés tárgya.

Meg igen ez az 54Mbit, 108Mbit 300Mbit ez elméleti maximum. Kb 50% az elérhető teljesítmény.

2010. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!