Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom eltávolítani/törö...

Hogyan tudom eltávolítani/törölni az "ESET NOD32 antivirus 9"-et a gépemről?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam a dolognak itt, és más oldalakon is, még mielőtt feltettem volna a kérdést.

Ha jól tudom, akkor nem lehet egy gépen egyszerre két vírusirtó. Nekem a fent említett NOD32-ra lejárt a licencem, és egy másik, ingyenes vírusirtót szeretnék letölteni és telepíteni a gépemre, viszont ez addig nem lehetséges, míg a meglévőt el nem távolítom/törlöm.

Ezért szükségem lenne egy hasonló témában jártas segítségére, aki esetleg maga is csinált már ilyent.

Több opciót is olvastam ezzel kapcsolatban (és lehet, hogy simán megtudnám oldani, de jobb ha inkább még is felteszem ezt a kérdést, nem szégyen kérdezni :D):

1) az első az, hogy a "start" gombon kiválasztom "Control Panelt" (vezérlőpultot), majd ott a "Programs and Features" (programok és funkciók). Itt lehet elvileg javítani, változtatni és eltávolítani programokat, viszont az ESET esetében (mikor rákattintok, akkor csak) változtatni lehet ("change"). Aztán rájöttem, hogy belemegyek ebbe az egy opcióba, akkor kijön egy új ablak (ESET antivírus telepítő) és itt ha a "továbbra" megyek, akkor kijön két opció: "javítás" (ez van automatikusan bejelölve) és "eltávolítás". Ebben az esetben elég az "eltávolításra" kattintani és végleg eltávolítja a laptopról, és szabad utat ad egy másik vírusirtó letöltésére?

2) olvastam olyan is, hogy a "Start-Computer" (saját gép) gombra katintva a "C diszkben" az ESET folderban kellene legyen egy "uninstal" nevű fájl, amivel törölhetném. Azonban nekem nincs ilyen. Vagy csak elég lenne simán törölnöm az ESET mappát a "C meghajtóról"?

3) a harmadik az előző kettőhöz képest eléggé komplikáltnak tűnik. Itt ha jól értem le kell töltenem egy "ESET Uninstaller" nevű programot "Csökkentett üzemmódban" (f8-al) újraindítani a gépemet és egy csomó dolgot állítgatni. Bővebben itt: [link]


Szóval aki jártas ilyesmiben, netalán már csinált is ilyesmit az mit javasol? Melyik a legjobb/legegyszerűbb módja, hogy teljes egészében eltávolítsam/töröljem ezt az antivirust, hogy egy másik ingyeneset letölthessek?



2017. jan. 15. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
privátban küldtem egy tippet
2017. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, már nem aktuális, de másnak még lehet, hogy jól jön. A programok és szolgáltatások biztos megoldásnak tűnik, csak nem ezzel a vírusirtóval szemben (valóban nehéz áegszabadulni tőle). Egyszer nekem is meggyűlt vele a bajom. Nekem a CCleaner segített, ami nagyon meglepő volt számomra. (Az amúgy is egy hasznos program, nem árt, ha fent van, és néha futtatod.) Csak ki kell választani, hogy mit szeretnél törölni.
2017. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!