Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki tud-e 64 bites (x86-64)...

Valaki tud-e 64 bites (x86-64) architektúrára veremkezeléssel foglalkozó magyar nyelvű leírást?

Figyelt kérdés
Exploit továbbfejlesztés a cél. Windows rendszert támadnék.

2017. jan. 30. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Felejtsd már el hülyegyerek
2017. jan. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Adam23713 ***** válasza:

Tessék


[link]


Ha megvagy szólj, és mehetünk tovább.

2017. febr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

@Adam23713:

Mindenek előtt hálásan köszönöm, hogy segíteni akartál, és nem szóltál be mint az előtted író.


Magyarul kellene valami ami normálisan elmagyarázza a 64 bites verem megvalósítás de "gépi" nyelv közelében nem C ben. Assembly -ben gondolkodom. Nagyjából értem, hogy 64bin -en már "r" -es nevű regiszterek vannak, meg nem mindent helyez le a processzor a verembe, néhány dolgot a regiszterekben tart... De a pontos megvalósítást könnyebb lenne magyarul végigolvasni. Gondolom ezt egyetemen tanítják is. Olvastam még hogy Windows nem követi a standard veremfoglalást 64biten, mint Linux vagy iOS. Ennek is utána kell járni, hogy ezek az agyhalottak Microsoft -nál mért bénáznak ekkorát...


Témához visszatérve angolul annyira tudok, hogy a sima 32 bites inteles architektúrát angolul tanultam meg, melynek az eredménye Kali Linux explorációs lett.

Igazából a többi Hacker palántának is segítség lenne a magyar leírás. Esetleg egy magyar közösséget is összehozhatnánk így a neten...

2017. febr. 4. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!