Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusos a telefonom. Hogy...

Vírusos a telefonom. Hogy szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés
December óta van egy új lenovo a806 telefonom és ebben a pár napban valahogy elkappott egy vírust. Tünetek: nem megy a google chrome; a beállítások alkalmazás gyakran leáll, ha rámegyek; alkalmazások települnek fel a google playről ok nélkül. A vírusírtó azt, hogy com.android.gesture.builder, mindig trójai vírusnak jelzi és akárhányszor letörlöm maximum pár perc múlva visszajön. Clean mastert használok.

2017. febr. 26. 11:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és ilyet is ír erről a vírusról: android.troj.downloader.dc
2017. febr. 26. 12:10
 2/6 levis56 ***** válasza:
Használj másik vírusírtót,vagy állítsd vissza alapbeállításra a telefont.
2017. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miket szedtél le és honnan, vagy milyen oldalt látogattál meg, hogy feltelepült a Trójai?

Clean master alkalmazást már kipróbáltam, valahogy nem voltam megelégedve igazán!

Szedd le a play-ről az All-in-One Toolbox alkalmazást!

Az alaposan kitakarítja a memóriát!

2017. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na. Most használtam a Stubborn trojan killer-t és a Kingroot-ot. Egy vírus volt a ROM-ban amihez csak root-al fért hozzá a vírusirtó. Ha jól emlékszem valami systemservice. Most eddig nem jött semmi gond.
2017. febr. 26. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Clean Master fogja vissza a telefonokat, de nagyon... Leszedem, kipucolom telót, kidobom... Havonta... Mellé leszedem még a Malwarebytest és az ESET-et (mint gépre...) azokat is lefuttatom. Soha semmit enm kaptam eddig be, pedig root, nem play áruházas appok is vannak fent.
2017. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha nem Rootolt a telefon/ elkerülöd a vírusos oldalakat/ nem kattintasz gyanús linkekre és nem töltögetsz le minden vacak programot kétes eredetű forrásokból akkor nincs a telefonon vírus. Ezek valamelyikét megszegted...


Hogyan szabadulj meg?

Avast, Kaspersky


Ajánlom olvasásra!

[link]


Mellesleg ha jót akarsz a Clean Mastert azonnal dobod a kukába. Több kárt okoz mint hasznot. Állandóan fut a háttérben ezáltal eszi a Ramot --> lassabb a telefon+helyet is foglal a telefonon. Szóval pont az ellenkezőjét csinálja mit amit váránál.


Persze ez csak egy jó tanács akart lenni. Ha megfogadod meg, ha nem az legyen a Te problémád :)

2017. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!